Фітнес-компанія, що опублікувала карту активності клієнтів, випадково видала секретні військові бази

Фітнес-компанія, що опублікувала карту активності клієнтів, випадково видала секретні військові бази

У бідних країнах насправді більше ніхто, крім військових, не користується фітнес-трекерами

Фітнес-компанія, що опублікувала карту активності клієнтів, випадково видала секретні військові бази
фото Strava heatmap

Компанія Strava, виробник фітнес-додатків, опублікувала карту світу, на якій ненароком засвітила таємні військові бази кількох армій світу. Найбільше дісталося американським військовим. Про це пише The Guardian.

Справа в тому, що фітнес-трекерами (фітнес-браслети з системою оцінки активності людини. – Mind) – досить недешевими пристроями – в бідних країнах, виснажених військовими конфліктами, найчастіше користуються іноземні військові.

Strava запустила карту в листопаді 2017 року, для її складання використовувалися дані з 3 млрд фітнес-браслетів, смартфонів та інших гаджетів, стверджують у компанії. Однак стало відомо, що Strava використала, зокрема, дані з фітнес-трекерів військових, які зараз перебувають на службі в інших країнах.

Тим самим фітнес-компанія розсекретила інформацію про місцезнаходження і склад військових баз і армійських патрулів. Аналітики помітили це тільки в середині січня 2018 року.

Аналітик Об'єднаного інституту аналізу конфліктів Нейтен Рузер розповів, що на додатку Strava «ясно видно розміщення на карті і структуру американських баз».

«У таких місцях, як Афганістан, Джібуті і Сирія, користувачами програми є в основному іноземні військовослужбовці, а це означає, що бази виділяються особливо яскраво. Наприклад, в провінції Гільменд, Афганістан, чітко видно розташування операційних баз, що світяться на чорній карті», – розповів аналітик.

Найбільше «засвітилися» американські бази, менше – російські. Іранських, наприклад, взагалі не видно, очевидно через те, що іранські військові не користуються такими пристроями.

Представник оборонного відомства США майор Одріс Харріс заявила з приводу інцинденту, що на даний момент Міністерство оборони вивчає ситуацію.

Фітнес-компанія прокоментувала ситуацію й аргументувала витік даних тим, що карту опублікувала не компанія, а користувачі, які зробили її публічною.

Наразі компанія терпить великі збитки, оскільки військові по всьому світу масово відмовляються від трекерів, аби уникнути нових витоків даних.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті