Оновлено: Україна не приєдналась до MLI Конвенції подвійного оподаткування з невідомих причин

Оновлено: Україна не приєдналась до MLI Конвенції подвійного оподаткування з невідомих причин

Уточнено коментар юриста щодо механізму функціонування Конвенції

Оновлено: Україна не приєдналась до MLI Конвенції подвійного оподаткування з невідомих причин
Фото: Shutterstock

Шість країн – Панама, Барбадос, Кот-д'Івуар, Ямайка, Малайзія і Туніс – підписали 24 січня 2018 року MLI Конвенцію з впровадження заходів з протидії розмивання бази оподаткування та виведення оподатковуваного прибутку, яка дозволяє її підписантам одноразово вдосконалити свої угоди про уникнення подвійного оподаткування (УУПО), повідомляє Tax-news.

Водночас Україна, яка планувала також брати участь у її підписанні в січні, так і не зробила цього з невідомих причин.

Так, після підписання MLI конвенції зазначеними шістьма країнами, загальне число її учасників досягло 78 юрисдикцій, чотири з яких – Австрія, острів Мен, Джерсі та Польща – її вже ратифікували. 

«Якщо слідувати дорожній карті з імплементації мінімального стандарту плану BEPS, розробленої Мінфіном, конвенцію мали підписати ще до 7 червня 2017 року. З урахуванням підписання MLI планувалося, що мінімальний стандарт буде повністю впроваджений до 2020 року», – пояснила Mind юрист ICF Legal Service Марія Столбова.

Нагадаємо, починаючи з 2020 року розпочнеться автоматичний обмін інформацією про фінансові рахунки нерезидентів за міжнародним стандартом (Common Reporting Standard), який було розроблено ОЕСР та схвалено G20. Перший обмін податковою інформацією відбудеться за результатами 2019 року. Таким чином, Україна долучиться до більше 100 країн світу, що запроваджують цей новий стандарт із обміну інформацією для боротьби з ухиленням від сплати податків.

Як пояснила юрист, MLI конвенція включає заходи одразу по 4 пунктах плану BEPS: нейтралізація шкідливих податкових режимів (захід 2); запобігання неправомірному наданню пільг з УУПО (захід 6); запобігання уникнення статусу постійного представництва (захід 7) і підвищення ефективності механізмів врегулювання суперечок (захід 14).

Так, Україна приєднавшись до плану, планувала виконати зобов'язання по двох із зазаначених заходах-6 і 14.

Крім того, юрист додала, що у MLI досить унікальний механізм функціонування. Так, підписанти Конвенції вибирають, по-перше, які з укладених ними двосторонніх УУПО вони хочуть модифікувати. По-друге, кожна країна повинна вибрати конкретні положення Конвенції для внесення змін. Якщо у двох країн-учасників таких угод збігаються їхні позиції, УУПО буде модифікований Конвенцією.

«Таким чином MLI – це найшвидший спосіб посилити угоди. Станом на 20 жовтня 2017 року підписанти побажали змінити більш 2350 угод, а більш ніж по 1100 стався збіг», – зазначила юрист.

Як писав Mind, Мінфін розробив детальну Дорожню карту з імплементації Мінімального стандарту Плану дій BEPS та планував до кінця 2017 року приєднатися до багатосторонньої угоди (MLI – Multilateral Instrument).

Нагадаємо: у 2014 році Організація економічного розвитку та співробітництва (ОЕСР) схвалила Єдиний стандарт звітності (Common Reporting Standard, CRS), відомий також як Стандарт автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки. СRS зобов'язує податкові органи держав, що підписали угоду, отримувати інформацію від фінансових установ про платників податків цих держав і щорічно автоматично обмінюватися цими даними з іншими країнами.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло