Україна впровадить міжнародні стандарти BEPS для боротьби з несплатою податків

Україна впровадить міжнародні стандарти BEPS для боротьби з несплатою податків

До кінця 2017 року Україна має на меті приєднатися до Багатосторонньої Угоди

Україна впровадить міжнародні стандарти BEPS для боротьби з несплатою податків
Фото: pixabay.com

Міністерство фінансів спільно з ОЕСР розпочали першу спільну програму з впровадження міжнародних стандартів щодо обміну інформацією та заходів BEPS. Програма допоможе Україні впровадити нові міжнародні податкові стандарти, зосереджуючи увагу на звітах країн та інші мінімальні стандарти BEPS, а також стандарти обміну інформацією за запитом та автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки (the «Common Reporting Standard»).

Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів.

Міністр фінансів Олександр Данилюк повідомив, що Міністерство розробило детальну Дорожню карту з імплементації Мінімального стандарту Плану дій BEPS та вже до кінця 2017 року Україна має на меті приєднатися до Багатосторонньої Угоди (MLI – Multilateral Instrument).

Окрім цього, починаючи з 2020 року розпочнеться автоматичний обмін інформацією про фінансові рахунки нерезидентів за міжнародним стандартом (Common Reporting Standard), який було розроблено ОЕСР та схвалено G20. Перший обмін податковою інформацією відбудеться за результатами 2019 року. Таким чином, Україна долучиться до більше 100 країн світу, що запроваджують цей новий стандарт із обміну інформацією для боротьби з ухиленням від сплати податків.

Нагадаємо, у 2014 році Організація економічного розвитку та співробітництва (ОЕСР) схвалила Єдиний стандарт звітності (Common Reporting Standard, CRS), відомий також як Стандарт автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки. СRS зобов'язує податкові органи держав, що підписали угоду, отримувати інформацію від фінансових установ про платників податків цих держав і щорічно автоматично обмінюватися цими даними з іншими країнами. Катерина Мавренкова, керуючий партнер Henley & Partners Switzerland AG, у матеріалі для Mind докладно розкрила значення цього поняття, а також розповіла, як автоматичний обмін податковою інформацією допоможе бізнесу і чи покращить він умови для функціонування українських податкових та валютних резидентів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло