Vodafone не зацікавлений у впроваджені діапазону 2600 МГц для 4G
Але технічно оператор уже готовий до включення мобільного зв'язку четвертого покоління

«Vodafone Україна» вважає діапазон у 1800 МГц цікавішим з точки зору впровадження мобільного зв'язку нового покоління. Про це повідомив директор з корпоративного управління компанії Олег Проживальський, передає Інтерфакс.
«Але масово і всюди ми його (4G-зв'язок у діапазоні 2600 МГц) впроваджувати не будемо. І, виходячи з позиції сьогоднішнього дня, я не бачу гострої необхідності витрачати великі гроші за цей діапазон», – пояснив Проживальський, відзначивши, що діапазон в 1800 МГц цікавіший компанії з точки зору впровадження мобільного зв'язку нового покоління.
У свою чергу генеральний директор «Vodafone Україна» Ольга Устинова заявила, що технічно оператор уже готовий до включення мобільного зв'язку четвертого покоління і може запустити його в отриманому на тендері діапазоні після одержання ліцензії. Наприкінці березня – початку квітня заплановані перші запуски 4G, які почнуться у великих містах.
Повноцінне покриття оператор зможе розгорнути в липні, після отримання ліцензії в діапазоні 1800 МГц, призначеному для забезпечення широкого покриття.
Проживальський не назвав необхідну суму інвестицій для впровадження 4G-зв'язку, однак зазначив, що очікувана швидкість 4G-інтернету буде на порядок вище швидкості 3G – від 100 до мінімум 10 МБ/с. Він також зазначив, що ціни на 4G-зв'язок будуть вище, ніж на зв'язок третього покоління.
«У діапазоні 4G ми повинні покрити всі обласні центри за рік, а населені пункти до 10 000 населення – за чотири роки. Так що у нас є куди витрачати гроші найближчим часом. І розпорошуватися зараз ще і на діапазон 800 МГц, я думаю, не зовсім на часі. А ось через три роки – так», – окреслив перспективу директор з корпоративного управління оператора.
Нагадаємо, що перший конкурс на ліцензії на 4G-зв'язок у діапазоні 2600 МГц розпочато: перший лот з широкими частотами придбав lifecell за ціною 601,6 млн грн, а другий лот – за ціною 307,6 млн грн. Третій та четвертий лоти вартістю 293 млн грн кожен забрав «Київстар», також компанія придбала п'ятий лот за ціною 330,3 млн грн. Шостий та сьомий лоти забрав «Vodafone Україна» за ціною 345 млн грн та 286 млн грн відповідно.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].