Коломойський поклав кінець трирічній суперечці між «Укртранснафтою» та «Укртатнафтою»

Коломойський поклав кінець трирічній суперечці між «Укртранснафтою» та «Укртатнафтою»

Мирова угода між підприємствами встановлює вартість зберігання і умови повернення технологічної нафти з Кременчуцького НПЗ

Коломойський поклав кінець трирічній суперечці між «Укртранснафтою» та «Укртатнафтою»
Фото УНІАН

«Укртранснафта» та «Укртатнафта» 25 січня уклали мирову угоду після трирічної суперечки щодо вартості зберігання і умов повернення технологічної нафти, яка знаходиться на Кременчуцькому НПЗ з весни 2014 року. Мирову угоду оприлюднено Господарським судом Києва.

Відповідно до досягнутої угоди, нафта буде повернена держкомпанії до 31 березня.

Угода передбачає, що вартість зберігання нафти за весь період з квітня 2014 року по грудень 2017 року знижена з необхідних Кременчуцьким НПЗ 9,6 грн/тонна на добу до 2,57 грн/тонна на добу (без ПДВ). Отже, розмір необхідної заводу компенсації за її зберігання знижено з 2,198 млрд грн до 712,6 млн грн.

При цьому мирова угода передбачає зарахування зустрічних вимог «Укртранснафти» до заводу на суму 193,6 млн грн.

Таким чином, зобов'язання «Укртранснафти» з оплати за зберігання нафти знижені до 519 млн грн. Цю суму держкомпанія повинна перерахувати Кременчуцькому НПЗ до 31 березня 2018 року, але тільки за фактом повернення нафти.

Сама процедура повернення передбачає револьверну оплату за кожну відвантажену партію. Договором прописано, що «Укртранснафта» має перерахувати 3 701,52 грн за фактом повернення їй 1 тонни нафти. Очікується, що повернення нафти здійснюватиметься партіями по 10 000 тонн.

Всього поверненню підлягає 140 200 тонн нафти, які на сьогоднішні залишаються на НПЗ. Інший обсяг був проданий держкомпанією на біржових торгах у другій половині 2017 року, а основним покупцем нафти була «Укртатнафта», частину обсягу купила і державне підприємство «Укргазвидобування».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло