Прибутки Shell за 2017 збільшились удвічі

Прибутки Shell за 2017 збільшились удвічі

Зростанню прибутків сприяли більш високі ціни на нафту та газ та збільшення продуктивності компанії

Прибутки Shell за 2017 збільшились удвічі
фото Shutterstock

Прибутки Royal Dutch Shell більш ніж подвоїлись у 2017 році й склали $16 млрд, що є найвищим показником з 2014 року, коли спостерігався спад. Цьому посприяли більш високі ціни на нафту й газ та збільшення продуктивності. Про це повідомляє Reuters.

Англо-голландська компанія також повідомила про різке зростання грошового потоку в 2017 році завдяки ефекту від скорочення затрат та інтеграції $54 млрд від придбаної в 2016 BG Group.

Видобуток нафти та газу в IV кварталі зріс до 3,756 млн барелів на день з попереднього кварталу та показника у 3,657 млн барелів.

Як повідомлялось, ціна на нафту марки Brent останні місяці різко зросла, досягнувши 3-річного максимуму – близько $70 за барель.

На щоквартальній основі прибутки Shell зросли на 140%, до $4,3 млн, що дещо випереджає прогнози.

У IV кварталі Shell відмовилась від жорсткої політики, коли інвестори могли обирати виплати дивідендів акціями або готівкою.

Цей крок став свідченням впевненості в тому, що компанія зможе підтримувати щорічні виплати дивідендів у розмірі близько $15 млн, не звертаючись до кредитування. 

Нагадаємо, ще восени минулого року Shell скасувала політику виплат дивідендів акціями, оскільки компанія підвищила прогнози щодо отримання готівки на фоні підвищення цін на нафту. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло