Європейські та азійські фондові ринки падають услід за американськими
Втім, економічне зростання в єврозоні досягло найшвидших темпів за останні 12 років, а аналітики вважають розпродаж на азійських ринках закономірним

Європейські фондові ринки зіткнулися з найсильнішим падінням з часів референдуму щодо виходу Великобританії зі складу ЄС у зв’язку з нічним обвалом фондових ринків в США та Азії. Індекс Stoxx Europe впав на 2,6% у Лондоні. Про це повідомляє Bloomberg.
Після сильного старту в 2018 році більшість європейських контрольних показників у США втратили прибутки. Такий настрій було викликано стурбованістю щодо підвищення доходності державних облігацій та прогнозами траєкторії процентних ставок.
«Є відчуття, що це в деякому роді звільнення від нестійкої низької волатильності, яку ми спостерігали за останній рік, – сказав Бен Кумар, інвестиційний менеджер у Seven Investment Management. – Протягом деякого часу ми сиділи на великій купі грошей і в певний момент ми її інвестуємо. Може ще бути трохи болю перед тим, як ми побачимо реальне падіння, щоб купувати».
Тим не менш дані в понеділок показали, що економічне зростання в єврозоні досягло найшвидших темпів за останні 12 років, а замовлення на німецьких фабриках зросли за останній місяць 2017 року.
Азійські фондові індекси, услід за обвалом американських, продемонстрували істотне зниження: японський Nikkei 225 знизився на 4,73%, гонконгський Hang Seng – на 1,1%, MSCI Asia Pacific – на 3,5%.
Фелікс Лам із BNP PARIBAS у коментарі для Bloomberg повідомив: «Інвестори не повинні панікувати, оскільки розпродаж на азійських ринках є природною частиною ринкового циклу, де ми спостерігаємо інфляційний тиск після хороших корпоративних доходів».
«Я не здивований нещодавнім рухом на ринку. Протягом певного часу ми були обачними. Ринок випередив себе, і імпульс став для інвесторів стилем вибору, – сказав Саб Духра з Janus Henderson. – Те, що тривожить, – це розрив між основами та оцінкою акцій. Інвестори все ще звертають більше уваги на відносну оцінку, що немає смислу, коли все є дорогим».
Нагадаємо, фондовий ринок у США обвалився 5 лютого: провідний американський індекс Dow Jones впав на 1 175 пунктів, втративши близько 4,6%.
У зв'язку з цим найбагатші люди планети втратили за добу $114 млрд.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].