Європейські та азійські фондові ринки падають услід за американськими

Європейські та азійські фондові ринки падають услід за американськими

Втім, економічне зростання в єврозоні досягло найшвидших темпів за останні 12 років, а аналітики вважають розпродаж на азійських ринках закономірним

Європейські та азійські фондові ринки падають услід за американськими
фото з pixabay.com

Європейські фондові ринки зіткнулися з найсильнішим падінням з часів референдуму щодо виходу Великобританії зі складу ЄС у зв’язку з нічним обвалом фондових ринків в США та Азії. Індекс Stoxx Europe впав на 2,6% у Лондоні. Про це повідомляє Bloomberg.

Після сильного старту в 2018 році більшість європейських контрольних показників у США втратили прибутки. Такий настрій було викликано стурбованістю щодо підвищення доходності державних облігацій та прогнозами траєкторії процентних ставок.

«Є відчуття, що це в деякому роді звільнення від нестійкої низької волатильності, яку ми спостерігали за останній рік, – сказав Бен Кумар, інвестиційний менеджер у Seven Investment Management. – Протягом деякого часу ми сиділи на великій купі грошей і в певний момент ми її інвестуємо. Може ще бути трохи болю перед тим, як ми побачимо реальне падіння, щоб купувати».

Тим не менш дані в понеділок показали, що економічне зростання в єврозоні досягло найшвидших темпів за останні 12 років, а замовлення на німецьких фабриках зросли за останній місяць 2017 року.

Азійські фондові індекси, услід за обвалом американських, продемонстрували істотне зниження: японський Nikkei 225 знизився на 4,73%, гонконгський Hang Seng –  на 1,1%, MSCI Asia Pacific – на 3,5%.

Фелікс Лам із BNP PARIBAS у коментарі для Bloomberg повідомив: «Інвестори не повинні панікувати, оскільки розпродаж на азійських ринках є природною частиною ринкового циклу, де ми спостерігаємо інфляційний тиск після хороших корпоративних доходів».

«Я не здивований нещодавнім рухом на ринку. Протягом певного часу ми були обачними. Ринок випередив себе, і імпульс став для інвесторів стилем вибору, – сказав Саб Духра з Janus Henderson. – Те, що тривожить, – це розрив між основами та оцінкою акцій. Інвестори все ще звертають більше уваги на відносну оцінку, що немає смислу, коли все є дорогим».

Нагадаємо, фондовий ринок у США обвалився 5 лютого: провідний американський індекс Dow Jones впав на 1 175 пунктів, втративши близько 4,6%.

У зв'язку з цим найбагатші люди планети втратили за добу $114 млрд.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло