Виробництво в єврозоні обігнало очікування експертів

Виробництво в єврозоні обігнало очікування експертів

В єврозоні спостерігається найшвидше економічне зростання за останнє десятиліття

Промислове виробництво в єврозоні підвищилось у грудні більше, ніж прогнозували аналітики, чому посприяв випуск споживчих товарів. Йдеться про найшвидші темпи економічного росту за останнє десятиліття. Про це повідомляє Reuters із посиланням на дані статистичного бюро Євростат.

Як зазначається, промислове виробництво в 19 країнах, зросло на 0,4% порівняно з минулим місяцем та на 5,2% в річному обрахуванні. Економісти очікували 0,2 та 4,2% відповідно.

Статистичне управління підтвердило попередню оцінку росту ВВП в єврозоні за останні три місяці 2017 року на 0,6% порівняно з попереднім кварталом та на 2,7% порівняно з аналогічним періодом 2016 року.

Загалом у 2017 році ВВП єврозони зріс на 2,5%, що є найвищим темпом росту з 3% у 2007 році.

ВВП Німеччини, найбільшої економіки єврозони, виріс на 0,6% порівняно з попереднім кварталом та на 2,9% в річному вираженні в IV кварталі, Франція – на 0,6 та 2,4% відповідно, а Іспанія – на 0,7 та 3,1%.

«Протягом усього 2018 року сильне зростання у 2,5% залишається вірогідним, навіть якщо  трохи зміняться попередні дані статистики», – сказав головний економіст Commerznbank Йорг Креймер.

Виробництво споживчих товарів, таких як холодильники або телевізори, зросло на 2,7% порівняно з минулим місяцем і на 7,4% більше, ніж роком раніше.

Виробництво капітальних товарів зросло на 7,6% у річному обрахуванні, прискорившись з 6,7% в попередньому місяці, що вказує на збільшення інвестицій.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті