Україна спростила ввезення прототипів радіоелектроніки та випромінювачів

Україна спростила ввезення прототипів радіоелектроніки та випромінювачів

Для науково-дослідних цілей

Україна спростила ввезення прототипів радіоелектроніки та випромінювачів
Фото pixabay.com

Спрощено ввезення прототипів обладнання радіоелектроніки та випромінювачів для R&D-цілей – досліджень і розробки, повідомляє ain.ua.

Як зазначається, зазвичай розробка програмного забезпечення (ПЗ)  для обладнання вимагає безпосередньої роботи з ним. Так, якщо воно – на етапі прототипу, то класифікується як «радіоелектронні засоби та випромінювальні пристрої» – їх імпорт в Україну вимагає оформлення дозволів.

Як повідомляє видання, нову редакцію документа, що регулює імпорт електронних приладів – «Порядку ввезення з-за кордону та реалізації радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв» прийняла Нацсоміссія зв'язку та інформатизації (НКРЗІ). Рішення НКРЗІ набере чинності після його реєстрації в Мінюсті.

Так, зазвичай при імпорті радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв потрібно отримувати документ про відповідність вимогам Технічного регламенту. «Якщо для серійних товарів такої документ оформляється просто, то для прототипів – довго і дорого, це сильно гальмувало роботу IT-компаній, підкреслюють в асоціації», – йдеться в повідомленні.

Водночас, згідно з новою редакцію зазначеного порядку, прототипи, які ввозяться в країну з метою розробки ПЗ, не потребують оформленні цього документа. «Дозволено ввозити до 10 штук прототипів однієї моделі. Мета ввезення повинна підтверджуватися контрактом з відправником продукції», – йдеться у повідомленні.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло