Захворіло у світі
30,513,096
Померло у світі
951,994
Вилікувалось у світі
20,781,642
Захворіло в Україні
172,712
Померло в Україні
3,516
Вилікувалось в Україні
76,754
Оточення Порошенка задешево отримало велике родовище нафти і газу – ЗМІ

Оточення Порошенка задешево отримало велике родовище нафти і газу – ЗМІ

Юрист з команди президента отримав контроль над перспективним газовим родовищем Полтавської області

Оточення Порошенка задешево отримало велике родовище нафти і газу – ЗМІ
Фото president.gov.ua

18 травня минулого року ТОВ «Аркона Газ-Енергія» отримало спеціальний дозвіл на користування надрами на одному з найбільших родовищ Полтавської області. Державна служба геології та надр продала спеціальний дозвіл цій фірмі без всякого аукціону, це обійшлося «Аркона Газ-Енергії» в 3,8 млн грн. Про це йдеться в розслідуванні програми «Схеми».

Згідно з повідомленням, зазначена ціна значно нижча за ринкову. У компанії говорять, що готові були заплатити за нього не менше 45 млн грн

Програма «Схеми» встановила ряд факторів, що підтверджують припущення стосовно того, що у маловідомої фірми «Аркона Газ-Енергія» є впливові покровителі.

У розслідуванні зазначається, що вперше компанія заявила про бажання отримати спецдозвіл у березні 2016 року, коли статутний капітал фірми становив 4000 грн. Єдиним власником «Аркона Газ-Енергія» був Ігор Мичко.

У вересні того ж року він збільшив статутний капітал фірми до 5,614 млн грн і поступився 50% частки Олександру Нещотному.

1 червня минулого року у фірми з'явились нові власники – через два тижні після отримання «Аркона Газ-Енергія» спецдозволу.

Так, 5% частки «Аркона Газ-Енергія» відійшла юристу і адвокату Олексію Гребенченку, який на початку 2000-х років працював у ВАТ «Укропткульттовари», кінцевим бенефіціарним власником якого був і досі залишається Петро Порошенко.

У зазначену дату Мичко і Нещотний віддали ще половину своєї частки у фірмі на користь офшорної компанії Ashburi Universal LTD (Беліз), кінцевим бенефіціаром якої у єдиному державної реєстрі юросіб названа громадянка Панами Рина Ріос Родрігез. На її ім'я також зареєстровані десятки інших іноземних офшорних компаній.

Згідно з копіями протоколу загальних зборів учасників і нової редакції статуту «Аркона Газ-Енергія» від 1 червня 2017 року, офшор Ashburi Universal LTD на загальних зборах учасників товариства представляв Олексій Бондар – адвокат «Ековіс Бондар і Бондар юридичне бюро», де працював і Олексій Гребенченко – новий власник 5% частки в «Аркона Газ-Енергія».

У цьому ж бюро раніше працював Олексій Маловацький – юрист з команди Порошенка, який зараз є членом Вищої ради правосуддя. Його дружина, Наталія Маловацька, працює нотаріусом Київського нотаріально округу. Саме вона перевела співвласникам «Аркона Газ-Енергія» – Ігорю Мичку і Олександру Нещотному – по 1 389 465 грн кожному.

Зазначена сума була ціною частки Мичка і Нещотного в статутному капіталі фірми «Аркона Газ-Енергія», які вони продали офшорній фірмі Ashburi Universal LTD.

«З цього можна зробити висновок, що ці гроші, сплачені дружиною члена Вищої ради правосуддя Олексія Маловацького, – це і є плата за входження «офшорки» до складу засновників фірми, яка видобуватиме газ у Полтавській області», – йдеться в розслідуванні.

Однак «Схеми» зазначають, що фірмою «Аркона Газ-Енергія» керують не ті люди, які вказані у відкритому реєстрі: редакція отримала копію довіреності на представництво інтересів суспільства, яку видав офіційний директор «Аркона Газ-Енергія» Лілія Кобзар. Вона керує юрфірмою «Юс Новітас», власником якої є член Вищої ради правосуддя Олексій Маловацький.

Маловацький під час позачергових виборів президента України у 2014 році був заступником керівника юридичної служби Порошенка як кандидата в президенти і керував юридичною службою Блоку Петра Порошенка під час дострокових виборів до Верховної Ради восени того ж року.

Згідно з повідомленням, Маловацького до команди президента привів Сергій Березенко, дружина якого у 2012 році видала Маловацькому довіреність «на укладання та підписання договорів».

Восени 2014 року Маловацький балотувався до Верховної Ради за списками Блоку Петра Порошенка, але не пройшов. Але пізніше був висунутий на посаду члена до Вищої ради юстиції (зараз Вища рада правосуддя).

Згідно з повідомленням, журналісти надіслали запит на ім'я Петра Порошенка з проханням прокоментувати той факт, що за маловідомою фірмою, яка отримала ліцензію на мільярди гривень, стоять наближені до нього особи.

«Президент України не має жодного відношення до згаданих вами компаній», – таку відповідь на запит програми надали в Адміністрації президента і попросили «не поширювати неправдиву неперевірену інформацію в контексті глави держави».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті