Компанія Маска починає бурити тунель для Hyperloop прямо під Вашингтоном

Компанія Маска починає бурити тунель для Hyperloop прямо під Вашингтоном

Росіяни зацікавилися технологією і готові прокласти вакуумний тунель із Китаю в РФ

Компанія Маска починає бурити тунель для Hyperloop прямо під Вашингтоном
фото boringcompany.com

Підприємець, засновник Tesla та Space X Ілон Маск здобув довгождану юридичну перемогу: влада Вашингтона дозволила ще одній його компанії – The Boring Company – пробурити під американською столицею тунель для надшвидкісних поїздів. Таким чином, транспортна система Hyperloop, над якою компанія Маска працює вже кілька років, починає втілюватися в життя, пише Tecnoblog.

Hyperloop – це технологія, за якою поїзд рухається у вакуумному тунелі, не торкаючись рейок завдяки магнітним подушкам. Таким чином, сила тертя відсутня для поїздів-«маглев» (від «магнітна левітація». – Mind). Тому вони можуть розвивати величезну швидкість. Зокрема, йдеться про 1100 км/год, що майже дорівнює швидкості звуку. Вакуум у тунелях потрібен також  для того, щоб нівелювати опір повітря.

Уточнюється, що на перших етапах, поки технологія ще розвивається, швидкість поїздів буде меншою.

Раніше Ілон Маск заявляв про свої плани зв'язати тунелями зі швидкісними поїздами Нью-Йорк, Вашингтон, Філадельфію і Балтімор. А в жовтні минулого року Маск опублікував у своєму Instagram перше фото швидкісного тунелю, який будується під Лос-Анджелесом.

Нагадаємо: концепцію надшвидкісного потягу, що рухається в вакуумному тунелі, Маск представив ще в 2013 році.

Таким чином, поїзди Hyperloop стануть швидшими навіть за літаки. Їх планується використовувати як для пасажирських, так і для вантажних перевезень. Перспективою впровадження цієї транспортної системи зацікавилися в багатьох країнах, зокрема в Росії.

Роботу над технологією ведуть відразу три компанії: SpaceX, Virgin Hyperloop One і HTT. Остання планує створити першу модель вакуумного поїзда для пасажирських перевезень до 2020 року, за словами гендиректора компанії Дірка Алборна. Серед інвесторів Hyperloop One російська компанія – група «Сумма» Зіявудіна Магомедова, який вважає, що високошвидкісний транспорт можна впровадити в Росії.

Компанія Маска починає бурити тунель для Hyperloop прямо під Вашингтоном
Российско-китайский информационный портал

Раніше Магомедов говорив, що проект Hyperloop у Росії може пройти з Китаю в порт Зарубіно (на Далекому Сході Росії. – Mind). Він не виключає, що сам проект буде завершений до 2020–2021 року. За словами Магомедова, інвестиції в запуск Hyperloop у Росії складуть $1,5 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло