Країнам ЄС доведеться після Brexit збільшити виплати в бюджет
Інакше доведеться скорочувати діючі програми, щоб покрити нестачу в 15 млрд євро

Країнам Євросоюзу доведеться збільшити внески до європейського бюджету після виходу Великобританії з ЄС, або відмовитися від фінансування деяких програм. Про це заявив глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер перед початком неформального саміту лідерів 27 країн ЄС в Брюсселі, передає The Straits Times.
Ключовим питанням було те, як країни збираються покривати діру в розмірі 15 млрд євро, яка утвориться в бюджеті ЄС з 2020 року – після того, як у 2019-му з блоку вийде Британія.
«Якщо ми не хочемо скорочувати вже діючі програми, то, очевидно, що країни повинні платити більше», – сказав Юнкер.
Раніше президент Литви Даля Грібаускайте заявила, що після Brexit доведеться збільшити бюджет ЄС, або скорочувати певні програми, якщо буде вирішено залишити його на поточному рівні.
«Сьогодні перед нами стоїть багато нових викликів, і крім того залишається феномен Brexit. Це означає, що різниця в наших фінансових ресурсах між внесками після Brexit і новими обіцянками збільшиться приблизно на 20%. Нам необхідно вирішити: або збільшувати бюджет і шукати нові ресурси, або скорочувати програми», – сказала Грібаускайте.
Франція та Німеччина сприятливо ставляться до ініціативи платити більше. Найбільші противники цього – Нідерланди, Данія, Швеція та Австрія, котрі й так платять в бюджет ЄС більше, ніж отримують з нього.
Формування довгострокового бюджету ЄС на 2021-2027 роки, коли Великобританії не буде в складі Євросоюзу, стане головним питанням на неформальному саміті в Брюсселі.
Крім цього лідери ЄС обговорять склад Європарламенту після Brexit, в тому числі можливість обирати кандидатів за загальноєвропейськими списками (зараз у кожній з країн ЄС вибори в Європарламент проводяться окремо).
27 лідерів мінус Британія також обговорювали, як обиратимуть нового голову Єврокомісії наступного року, на заміну Жан-Клода Юнкера, термін повноважень якого добігає кінця.
Нагадаємо, однопартійці Мей вимагають «повної правової автономії» для Великобританії після Brexit.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].