Мінінфраструктури планує знизити ціни на електромобілі ще на 23%

Мінінфраструктури планує знизити ціни на електромобілі ще на 23%

За рахунок введення податкової знижки та скасування виплати до пенсійного фонду при їх реєстрації

Мінінфраструктури планує знизити ціни на електромобілі ще на 23%
Tesla Model S
Фото: tesla.com

Мінінфраструктури узгодило 15-річну стратегію розвитку ринку електрокарів, якою зокрема, передбачено введення механізму податкової знижки та скасування виплати в пенсійний фонд при реєстрації електромобілів. Про це повідомляє Ліга:Бізнес із посиланням на начальника департаменту цифрової інфраструктури МІУ Олександра Озерана.

«Коли ми говоримо про стимулювання попиту на електрокари, ми бачимо, що після скасування акцизу і ПДВ на імпорт електрокарів у січні 2018 року було зареєстровано 793 електрокари. Тоді як за весь минулий рік – близько 2500 електромобілів. За один місяць в Україні продалося третину обсягу минулого року. Це дуже швидко», – зазначив він.

Озеран вважає, що стимулювати ринок електрокарів можна за допомогою механізму податкової знижки. «Це покриває 18% вартості електромобіля. Ви платите повну вартість, а податкова компенсує 18% вартості. Плюс при реєстрації передбачений збір 5%. Ми також хочемо його скасувати. Сумарно отримаємо здешевлення на 22–23%. А якщо ми відстоїмо продовження рішення про скасування плати ПДВ (зараз закон діє до кінця 2018 року) для електрокарів, по суті, це мінус 40% від початкової вартості авто», – сказав він.

За словами Озерана, Мінінфраструктури узгодило 15-річну стратегію розвитку ринку електромобілів України і готове подавати її на затвердження Верховної Ради.

«Законопроект уже готовий і погоджений з депутатами. Протягом 2–3 тижнів ми його зареєструємо в парламенті. Близько місяця знадобиться на узгодження в комітетах. Потім голосування», – зазначив він.

Нагадаємо, з 1 січня 2018 року в Україні почали діяти пільги на ввезення електромобілів з-за кордону – нових та вживаних. Відтепер їх можна ввозити без сплати акцизу та податку на додану вартість. Таке рішення прийняла Верховна Рада 7 грудня 2017 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло