Порошенко: «Газпром» використовує газ як інструмент політичного тиску
Швеція згодна підтримати Україну в протистоянні втіленню в життя «Північного потоку-2»

Відбулася зустріч президента України Петра Порошенка з міністром оброни Швеції Петером Хулквістом.
Україна вітає залучення Швеції, зокрема як непостійного члена РБ ООН, до просування питання миротворчої місії ООН на Донбасі, повідомляється на сайті українського президента.
Порошенко наголосив на необхідності «примусу» Росії до миру, насамперед через посилення політичного тиску на Москву у вигляді санкцій та шляхом збільшення оборонного потенціалу України.
Також президент нагадав, що в Стокгольмі на днях Україна отримала важливу перемогу на енергетичному фронті, коли арбітраж присудив російському «Газпрому» сплатити штраф українському «Нафтогазу» в розмірі $2,56 млрд.
Подальші дії «Газпрому» вкотре підтвердили, що для Москви газ залишається виключно інструментом тиску для досягнення геополітичних цілей, підкреслив Порошенко.
Він зазначив, що погрози «Газпрому» про припинення поставок газу в Україну, незважаючи на рішення Стокгольмського арбітражного суду, і небажання виконувати рішення суду щодо транзиту газу, погрози розірвати контракту дають «додаткові підстави, щоб подумати, наскільки обґрунтованим з точки зору енергетичної безпеки Європи є проект «Північний потік – 2», який монополізує поставки газу в ЄС із боку РФ і порушує принципи диверсифікації.
У цьому контексті сторонами було скоординовано подальші кроки щодо протидії втіленню «Північого потоку– 2», який сторони назвали спільною загрозою для європейської енергетичної безпеки.
Нагадаємо: Швеція заявила про готовність долучити свої війська до миротворчої місії на українському Донбасі.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].