ОПЗ через суд намагається скасувати абонплату за перерозподіл газу

ОПЗ через суд намагається скасувати абонплату за перерозподіл газу

До розгляду справи в якості третіх сторін залучаються «Укртрансгаз» і «Одесагаз»

ОПЗ через суд намагається скасувати абонплату за перерозподіл газу
Фото: Wikipedia

ПАТ «Одеський припортовий завод» (ОПЗ) звернувся до Окружного адміністративного суду Києва з проханням визнати незаконним і скасувати постанову Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), №494 від 10 квітня 2017 року про скасування абонентської плати за розподіл газу, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Як зазначається, про це йдеться у повідомленні в газеті «Урядовий кур'єр» де оприлюднено дату судового засідання по даній справі – 24 травня 2018 року.

Крім того, в рамках позову ОПЗ просить суд скасувати постанову НКРЕКУ №3159 «Про встановлення загального тарифу на транспортування природного газу, тарифів на транспортування природного газу магістральними і розподільними газопроводами» від 29 грудня 2015 року, незважаючи на те, що ця постанова вже втратила силу і не діє з 1 квітня 2017 року.

Також до розгляду справи в якості третіх сторін залучаються ПАТ «Укртрансгаз» і ПАТ «Одесагаз».

Раніше, 28 березня 2017 НКРЕКУ прийняла рішення про введення в дію абонплати за розподіл газу. Така система передбачає відділення тарифів на транспортування і розподіл від ціни газу, як товару. Однак вже 10 квітня регулятор скасував своє рішення про введення абонплати для його доопрацювання.

Так, ОПЗ, який перебуває у державній власності, випускає хімічну продукцію, займається також перевалкою аміаку на морський транспорт.

Як писав Mind, після тримісячного простою ОПЗ, планується ввести в експлуатацію один агрегат з виробництва аміаку і два агрегати з виробництва карбаміду.

Раніше повідомлялось, що Фонд державного майна України почав підготовку до конкурсів з продажу 20 великих підприємств, серед яких зазначено 99,567% ОПЗ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло