У Східній Гуті люди ховаються по підвалах в очікуванні нових бомбардувань

У Східній Гуті люди ховаються по підвалах в очікуванні нових бомбардувань

За останні три тижні в регіоні загинуло 1160 людей

У Східній Гуті люди ховаються по підвалах в очікуванні нових бомбардувань
фото з twitter.com/SyriaCivilDef

З огляду на те, що сирійські урядові війська під прикриттям бомбардувань просуваються все далі у Східну Гуту, місцеві 400 000 мирних жителів ховаються по підвалах, щоб врятуватись від бомб. Про це повідомляє ООН, передає Reuters.

«Подивіться на це. Тут не можна жити. Тут навіть курчат виводити небезпечно. Тут нема ванної кімнати, є лише один туалет на 300 осіб», – сказав один з тих, хто перебуває у сховищі в найбільшому місті регіону – Думі.

Президент Сирії Башар аль-Асад та його союзник Росія заявили, що тиск на Східну Гуту є необхідним для того, щоб припинити панування там ісламістських повстанців.

Але інтенсивність наступу, під час якого, за словами Сирійської обсерваторії з прав людини, було вбито 1160 людей за три тижні, викликала осуд з боку західних країн.

Напад розпочався з одного з найжорстокіших бомбардувань в історії довготривалої війни, коли військові літаки, гвинтокрили та артилерія направили на регіон нестихаючий потік ракет, бомб та снарядів.

Атака була направлена на регіон, який перебував у облозі з 2013 року, де серйозна нестача продовольства та медикаментів спричинила голод та хвороби.

Три тижні тому, після початку нападу, люди боялись покинути свої прихистки навіть для пошуку хоч якихось продуктів харчування.

«Якщо хтось чує, подумайте про сирійських дітей у Гуті. Увесь світ, навіть арабські країни, їх покинули. Ми хочемо, щоб нам допоміг Господь. Ми так втомились. Моліться за нас», – сказала одна із жінок, яка втратила чоловіка та сина під час бомбардування.

Організація із заборони хімічної зброї відкрила розслідування щодо повторного використання хлорних бомб минулого місяця в сирійському районі Східна Гута. Політичні лідери Франції, США та Великобританії заявили, що розпочнуть цілеспрямовану атаку на Дамаск, якщо з’являться докази використання хімічної зброї силами президента Сирії.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло