Бізнес майже не скаржиться на порушення закону «МаскіШоуСтоп!»

Бізнес майже не скаржиться на порушення закону «МаскіШоуСтоп!»

Від набрання чинності зазначеного закону рада бізнес-омбудсмена отримала лише 1-2 скарги

Бізнес майже не скаржиться на порушення закону «МаскіШоуСтоп!»
Фото: Уніан

Бізнес-омбудсмен Альгірдас Шемета вважає позитивним сигналом наявність незначної кількості скарг на порушення закону про дотримання правоохоронцями прав учасників кримінального провадження в ході досудового розслідування, так званий «МаскиШоуСтоп», повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Що стосується скарг щодо порушень закону «МаскиШоуСтоп», то рада бізнес-омбудсмена отримала 1 або 2 скарги. Це небагато, враховуючи, що закон набрав чинності 7 грудня. Ми отримуємо досить багато скарг на правоохоронців, але вони стосуються порушень, вчинених до набрання чинності цього закону», – сказав він в коментарі агентству «Інтерфакс-Україна».

Водночас, він зазначив, що 3 місяці, – «це дуже маленький термін, щоб судити про те, як працює закон».
Крім того, Шемета зазначив, що з початку року рада бізнес-омбудсмена отримала значну кількість скарг, багато з яких стосуються блокування податкових накладних.

«Зазвичай скарг на початку року було трохи менше – Новий рік, свята. Але в 2018-му ця тенденція не діє. Багато скарг на правоохоронні органи, але також велика частина стосується блокування податкових накладних. Незважаючи на те, що діяло призупинення, занадто багато накопичилося старих проблем в цьому питанні. У минулому кварталі 50% усіх скарг доводилося на блокування накладних, а в цьому близько 40%. Це – основна причина зростання скарг. З інших питань ситуація стабільна», – повідомив бізнес-омбудсмен.

Нагадаємо, наприкінці 2017 року Верховна Рада призупинила систему блокування податкових накладних.

Водночас, розробити та затвердити нові критерії ризиків мала до 1 березня 2018 року Державна фіскальна служба (ДФС) за погодженням з Міністерством фінансів.

«Але на сьогодні ми не маємо цих критеріїв. Ми дуже серйозно працюємо і з Мінфіном, і з ДФС, щоб нові критерії не внесли суб'єктивізм. Є побоювання, що може бути ручне регулювання. Мої співробітники беруть участь в засіданнях робочих груп, які розглядають ці критерії. Поки там немає повного консенсусу. Але обіцяють затвердити критерії до кінця цього тижня або на наступному», – прокоментував бізнес-омбудсмен.

Про те, чого варто побоюватися бізнесу з введенням нової системи розблокування податкових, читайте у матеріалі Mind «Експерименти тривають: чи стартує блокування ПДВ-накладних вже з 1 березня».

Водночас, детальніше про те, що отримав бізнес з прийняттям закону «МаскиШоуСтоп», читайте у матеріалі Mind «Закон «МаскиШоуСтоп»: піар Володимира Гройсмана чи реальний захист бізнесу від свавілля силовиків».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло