НБУ: поточна монетарна політика жорстка для забезпечення зниження споживчої інфляції

НБУ: поточна монетарна політика жорстка для забезпечення зниження споживчої інфляції

У лютому 2018 року споживча інфляція незначно сповільнилася – до 14,0% з 14,1% у січні.

НБУ: поточна монетарна політика жорстка для забезпечення зниження споживчої інфляції
Фото: Shutterstock

Національний банк зазначає, що монетарна політика є наразі достатньо жорсткою, щоб забезпечити поступове зниження споживчої інфляції, яка в лютому 2018 року незначно сповільнилася в річному вимірі – до 14,0% з 14,1% у січні, йдеться на сайті регулятора.

«За оцінками Національного банку, монетарні умови є наразі достатньо жорсткими, щоб забезпечити поступове зниження споживчої інфляції та її повернення в цільовий діапазон у середині 2019 року», – зазначається в повідомленні.

Як повідомляє регулятор, фактична інфляція в річному вимірі залишилася дещо вищою за прогноз, опублікований у «Інфляційному звіті» за січень 2018 року. «До цього призвело насамперед більш суттєве, ніж очікувалося, подорожчання сирих продуктів харчування та палива», – зазначають у НБУ.

Як зазначає Центробнак, у цілому поточна динаміка споживчої інфляції та її складових свідчить про збереження значного інфляційного тиску. Водночас його посиленню в лютому протидіяло зміцнення гривні, яке триває й у першій половині березня. «Таким тенденціям на валютному ринку, серед інших чинників, сприяє й проведення Національним банком більш жорсткої монетарної політики», – підкреслює регулятор.

Так, базова інфляція в лютому уповільнилася до 9,7% р/р. Водночас у місячному вимірі показник базової інфляції за лютий  (0,6%) відповідав прогнозу.

Зростання цін на сирі продукти харчування в лютому уповільнилося (до 22,9% р/р), однак, як і в січні, перевищувало прогноз.

Крім того, темпи зростання адміністративно регульованих цін становили 16,1% р/р та загалом відповідали прогнозу.

Також практично не змінилися темпи зростання цін на паливо (21,9% р/р), порівняно з попереднім місяцем, але були більші за очікування через вищі ціни на нафту порівняно з припущеннями, закладеними в прогноз.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло