Захворіло у світі
160,343,184
Померло у світі
3,331,844
Вилікувалось у світі
138,122,966
Захворіло в Україні
2,129,073
Померло в Україні
46,987
Вилікувалось в Україні
1,797,136
Депутати пропонують знизити ЄСВ до 15% та ПДФО до 10%

Депутати пропонують знизити ЄСВ до 15% та ПДФО до 10%

Для детінізації зарплат та збільшення доходів до бюджету, Пенсійного та інших соціальних фондів

Депутати пропонують знизити ЄСВ до 15% та ПДФО до 10%
Фото pixabay.com

Знизити загальне фіскальне навантаження зі сплати податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) з 18% до 10%, а також зі сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ) з 22% до 15%, а також встановити обов’язок самостійної сплати платником податків цих зобов’язань, пропонує група з 9 народних депутатів від різних партій, серед яких Оксана Продан, Віктор Романюк, Олександр Данченко.

Відповідний законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання податкової відповідальності громадян» №8109 вони зареєстрували у Верховній Раді.

«Запропонованим проектом загальне фіскальне навантаження ПДФО + ЄСВ знижується до 25% (10% ПДФО та 15% ЄСВ), що в свою чергу відповідає даним міжнародних досліджень, які свідчать, що для детінізації необхідно, щоб співвідношення загальної ставки податків до витрат на ухилення від їх сплати не перевищувало 3 до 1», – йдеться в поясненні до документу.

Як зазначають автори законопроекту, таке фіскальне навантаження, а також передбачене зняття обмеження розміру бази для сплати ЄСВ, має привести до детінізації виплат заробітної плати і поступового збільшення надходжень до бюджету та Пенсійного й інших соціальних фондів.

Крім того, щодо запровадження самостійної сплати ЄСВ та ПДФО, з метою уникнення проблем на початку впровадження цієї норми, у законопроекті передбачено можливість найманого працівника, платника податків цих податкових зобов’язань, на добровільних засадах доручати їх адміністрування своєму роботодавцю, а сама процедура самостійної слати передбачає необхідність наявності в платника електронного кабінету.

Як писав Mind, Міністерство юстиції створило антирейтинг підприємств-роботодавців, з яких розпочнеться стягнення заробітної плати на користь працівників уже з 1 квітня цього року.

Крім того, щодо сплати ПДФО на початку січня 2018 року Мінрегіонбуд повідомляв, що надходження місцевих бюджетів від зазначеного податку у 2017 році зросли на 39,3% (31,1 млрд грн) порівняно з попереднім роком.

Нагадаємо: наприкінці 2017 року Кабінет міністрів схвалив ряд законопроектів щодо подання єдиної звітності для єдиного соціального внеску (ЄСВ) та податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), розроблених Міністерством фінансів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті