Рада виключила Савченко зі складу Комітету нацбезпеки і оборони

Рада виключила Савченко зі складу Комітету нацбезпеки і оборони

Луценко хоче притягнути Савченко до кримінальної відповідальності через підозру в плануванні теракту в парламенті України

Рада виключила Савченко зі складу Комітету нацбезпеки і оборони
Фото УНІАН

Верховна Рада виключила позафракційного народного депутата Надію Савченко зі складу Комітету з питань національної безпеки і оборони. Таке рішення підтримав 261 народний депутат на пленарному засіданні в четвер. Відповідний проект постанови (№5543) в грудні 2016 року ініціювали члени комітету з питань нацбезпеки.

У пояснювальній записці до документа автори вказують на те, що Савченко зустрічалася з ватажками так званих «ДНР»/«ЛНР», а також відзначають, що нардеп бере участь у засіданнях комітету, де розглядають інформацію, яка відноситься до державної таємниці.

«З метою недопущення розголошення інформації, яка відноситься до державної таємниці і враховуючи, що член комітету повинен брати участь у засіданнях, де будуть розглядатися питання, пов'язані з державно таємницею, необхідно прийняти дану постанову найближчим часом», – сказано в пояснювальній записці.

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявляє, що 15 березня вніс на розгляд Верховної Ради подання щодо притягнення до кримінальної відповідальності, затримання й арешту народного депутата Надії Савченко за підозрою в плануванні теракту в парламенті України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті