Російські олігархи мають повідомити, звідки вони взяли фінанси на нерухомість у Британії

Російські олігархи мають повідомити, звідки вони взяли фінанси на нерухомість у Британії

Члени британського парламенту закликають владу відхиляти угоди з потенційними російськими корупціонерами

Російські олігархи мають повідомити, звідки вони взяли фінанси на нерухомість у Британії
фото Shutterstock

Російські політики та олігархи повинні розкривати інформацію про своє нерухоме майно на території Великобританії. В разі якщо ці особи не можуть пояснити, звідки вони взяли фінансові ресурси на придбання активів, проти них мають бути введені санкції. Таку пропозицію висунули члени Палати громад британського парламенту, пише The Guardian.

Пропозиція депутатів пов’язана з отруєнням у Солсбері колишнього офіцера ГРУ Сергія Скрипаля та його доньки, в якому влада Великобританії вбачає російський слід.

За останніми оцінками, російські олігархи, пов’язані з режимом Путіна, володіють нерухомістю в Британії вартістю майже 1,1 млрд фунтів стерлінгів, в основному в Лондоні. Справжня вартість цього майна, імовірно, набагато більша, оскільки частина нерухомості купується за кошти, виведені в офшори, пише видання.

Уряд Великобританії, як очікується, найближчим часом запровадить власний так званий «список Магнітського» – антикорупційні заходи, скеровані проти російської політичної еліти.

Уряд може отримати нові повноваження, згідно з якими зможе забороняти особам, котрі підозрюються в корупції, вʼїжджати до Великобританії чи вести на її території якісь бізнес.

«Прем'єр-міністр Тереза Мей повинна вимагати від олігархів, які є впливовими політичними особами, пояснити в письмовому вигляді й з наданням докладної документації, як вони заробили свої статки. Якщо відповіді не будуть достатньо відвертими або задовільними, влада повинна негайно вилучити в них активи», – заявив лідер партії ліберал-демократів Великобританії Вінс Кейбл. А в разі відмови олігархів надавати інформацію про свої статки суд повинен зобов’язати їх це зробити, вважає політик.

Його підтримує Маргарет Ходж, член парламенту від Лейбористської партії, яка назвала суто політичні заходи з боку Британії, такі як видворення з країни 23 російських дипломатів, недостатніми.

«Хіба не буде набагато ефективніше посилити контроль над використанням Росією Великобританії як надійної гавані для своїх незаконних коштів?» – наводить її слова The Guardian.

Між тим міністр закордонних справ Великобританії Борис Джонсон назвав заперечення причетності РФ до отруєння Скрипаля абсурдними. «Це класична російська стратегія… вони більше нікого не обмануть», – сказав Джонсон.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло