Саудівський принц Мухаммед хоче повернути жінкам їх громадянські права
40 років тому саудівські жінки жили і працювали нарівні з чоловіками, поки релігійні догми не позбавили їх прав

Напередодні свого візиту в США наслідний принц королівства Саудівської Аравії Мухаммед бін Салман дав інтерв'ю каналу CBS. Під час інтерв'ю спадкоємець престолу відповів на багато питань, в тому числі піднімалася тема емансипації жінок в Саудівській Аравії.
Принц Мухаммед вважається реформатором. Він не тільки бореться з корупцією, а й намагається змінити консервативні закони, що обмежують права жінок королівства.
За його словами, до 1979 року Саудівська Аравія була цілком нормальною країною, де жінки і чоловіки мали рівні права і працювали на будь-якій роботі без обмежень.
У 1979 році коли аятолла Хомейні заснував ісламську теократію. Того ж року релігійні екстремісти в Саудівській Аравії зайняли найбільш священне місце ісламу – Велику мечеть в Мецці. Щоб заспокоїти своїх релігійних радикалів, саудівці почали обмежувати права жінок і відокремлювати їх від повсякденного життя.
Сьогодні принц Мухаммед поставив за мету повернути все так, як воно було 40 років тому. Між іншим, через реформи в Мухаммеда зʼявилося дуже багато ворогів, в тому числі на релігійному грунті, тому наразі його штат перональної охорони – найбільший у світі.
Саудівським жінкам, яким було практично заборонено зʼявлятися на публіці, було надано нові права: вони можуть засновувати бізнес, вступати в армію і брати участь в концертах і спортивних заходах.
CBS: Чи є жінки рівними з чоловіками?
Мохаммед бін Салман: Абсолютно. Ми всі люди, і між нами немає ніякої різниці.
Майбутній правитель Саудівської Аравії також додав, що країна розробляє особливу ініціативу, яка буде запущена в найближчому майбутньому. «Ми працюємо над ініціативою, спрямованою на те, щоб розробити норми, які гарантуються рівну оплату праці для чоловіків і жінок», – заявив він.
Наслідний принц також додав, що стурбований тим фактом, що лише 22% жінок в Саудівській Аравії працюють, і він хоче, щоб ця цифра зросла.
Крім ініціативи про рівну оплату праці, озвучену в інтерв'ю, за останній рік Саудівська Аравія дозволила жінкам відвідувати футбольні матчі, працювати в ресторанах, а також водити автомобіль. У червні вони зможуть вперше за 40 років знову сісти за кермо.
По всій країні відкриваються автошколи для жінок. В одній тільки автошколі при Університеті імені принцеси Нури будуть навчатися водінню близько 70 тисяч жінок.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].