Оновлено: Рада заслухала інформацію Холодницького та доповідь Ситника

Оновлено: Рада заслухала інформацію Холодницького та доповідь Ситника

Верховна Рада обговорила конфлікт САП і НАБУ

Оновлено: Рада заслухала інформацію Холодницького та доповідь Ситника
Керівник Спеціальної антикорупційної прокуратури (САП) Назар Холодницький
Фото УНІАН

Верховна Рада заслухала інформацію заступника генерального прокурора України – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назара Холодницького і директора Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артема Ситника.  

Так, обговорення дій обох правоохоронних відомств тривало у Раді півтори години Керівникам зазначених відомств було надано по 10 хвилин для доповіді, після яких народні депутати ставили запитання до очільників відомств, а після – тривало обговорення дії САП і НАБУ.

Оновлено: як зазначив Холодницький у відповідь на прохання народних депутатів пояснити хоча б один з епізодів, які наведені у аудіо-доказах НАБУ, він буде все пояснювати і доводити у кваліфікаційно-дисциплінарної комісії генпрокуратурі. Крім того, він вибачився перед депутатами за вживання нецензурної лексики, яка прозвучала у зазначених фрагментах з його вуст. 

Водночас, у відповідь на звинувачення Ляшко Холодницький відповів, що для повного щастя йому не вистачає будинка в Козині і везіння в лотерею. Крім того, зазначив щодо факту придбання народним депутатом Сергієм Лещенко квартири зареєстрована відповідна справа, в рамках якої тривають слідство.

Онолено: у свою чергу, директор НАБУ Артем Ситник, в ході свого виступу у Верховній Раді заперечив наявність конфлікту між його структурою і САП, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Якщо хтось хоче сказати, що є конфлікт, я вам відповідально повідомляю: ніякого конфлікту між Антикорупційним бюро і Спеціалізованої антикорупційної прокуратурою немає», – підкреслив Ситнік з трибуни Верховної Ради.

Крім того, у своєму виступі він зазначив, що – «Є певні кримінальні виробництва, є певні матеріали, які на сьогоднішній день передані компетентним органам. Якщо це стосується Кримінального кодексу – передано в Генеральну прокуратуру, якщо стосується дисциплінарного провадження – в Комісію прокуратури з дисциплін порушень», – додав директор НАБУ.

Водночас, він закликав не спекулювати на цьому питанні.

Так, за словами Ситніка, в даний час детективи НАБУ і спеціалізовані антикорупційний прокурори працюють в штатному режимі.

Сьогодні було повідомлено, що НАБУ оприлюднило фрагменти розсекречених матеріалів негласних слідчих дій відносно керівника САП.

«У результаті, по думку НАБУ, були встановлені факти, які можуть свідчити про наявність у діях керівника САП ознак кримінальних і дисциплінарних порушень. Зокрема, мова йде про можливе підбурюванні свідків за дачею неправдивих показань, у розголошення відомостей досудового розслідування особам, які не мають відношення до відповідного кримінального провадження», – йдеться в повідомленні.

Так, керівник САП повідомив, що вважає ці записи компіляцією, а кримінальне провадження, за яким його викликали на допит, стосується розголошення даних досудового розслідування, що не є тяжким злочином.

«У мене є питання і до об'єктивності цього виробництва… Я не виключаю і, швидше за все, впевнений, що там можуть бути якась компіляція різних розмов і слів. Я хочу послухати всі розмови повністю, що я говорив і що робив потім», – заявив Холодницький.

30 березня генеральний прокурор Юрій Луценко звернувся до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (КДКП) із скаргою стосовно вчинення Холодницьким дисциплінарних проступків і просив комісію розглянути питання зняття Холодницького з посади керівника САП.

Холодніцкого було викликано на допит в департамент Генпрокуратури 30 березня, однак він не прийшов. На брифінгу він розповів, що не був повідомлений про допит належним чином і дізнався про це з ЗМІ.

Далі, Луценко змінив підслідність справи керівника САП. Раніше Холодницький зазначав, що наполягатиме на зміні підслідності кримінального провадження.

Пізніше була поширена інформація, що в кабінеті Холодницького була встановлена «прослушка», до якої може бути причетне НАБУ. А згодом з’явилась інформація, що Холодницький нібито планує піти у відставку.

На це у САП повідомили, що Холодницький продовжує виконувати свої обов’язки.

Разом з цим у НАБУ зазначили, що виявлені факти можливих порушень не характеризують роботу органу, який він очолює. Співпраця НАБУ і САП триває в штатному режимі.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло