Оновлено: Рада заслухала інформацію Холодницького та доповідь Ситника
Верховна Рада обговорила конфлікт САП і НАБУ

Верховна Рада заслухала інформацію заступника генерального прокурора України – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назара Холодницького і директора Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артема Ситника.
Так, обговорення дій обох правоохоронних відомств тривало у Раді півтори години Керівникам зазначених відомств було надано по 10 хвилин для доповіді, після яких народні депутати ставили запитання до очільників відомств, а після – тривало обговорення дії САП і НАБУ.
Оновлено: як зазначив Холодницький у відповідь на прохання народних депутатів пояснити хоча б один з епізодів, які наведені у аудіо-доказах НАБУ, він буде все пояснювати і доводити у кваліфікаційно-дисциплінарної комісії генпрокуратурі. Крім того, він вибачився перед депутатами за вживання нецензурної лексики, яка прозвучала у зазначених фрагментах з його вуст.
Водночас, у відповідь на звинувачення Ляшко Холодницький відповів, що для повного щастя йому не вистачає будинка в Козині і везіння в лотерею. Крім того, зазначив щодо факту придбання народним депутатом Сергієм Лещенко квартири зареєстрована відповідна справа, в рамках якої тривають слідство.
Онолено: у свою чергу, директор НАБУ Артем Ситник, в ході свого виступу у Верховній Раді заперечив наявність конфлікту між його структурою і САП, повідомляєВиступ у #Рада8 заступника Генерального прокурора України – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького⏯️
– Верховна Рада України (@verkhovna_rada) 4 апреля 2018 г.
Повна версія👉https://t.co/EvZuh5cpZJ pic.twitter.com/O3A0i0OMto
«Якщо хтось хоче сказати, що є конфлікт, я вам відповідально повідомляю: ніякого конфлікту між Антикорупційним бюро і Спеціалізованої антикорупційної прокуратурою немає», – підкреслив Ситнік з трибуни Верховної Ради.
Крім того, у своєму виступі він зазначив, що – «Є певні кримінальні виробництва, є певні матеріали, які на сьогоднішній день передані компетентним органам. Якщо це стосується Кримінального кодексу – передано в Генеральну прокуратуру, якщо стосується дисциплінарного провадження – в Комісію прокуратури з дисциплін порушень», – додав директор НАБУ.
Водночас, він закликав не спекулювати на цьому питанні.
Так, за словами Ситніка, в даний час детективи НАБУ і спеціалізовані антикорупційний прокурори працюють в штатному режимі.
Сьогодні було повідомлено, що НАБУ оприлюднило фрагменти розсекречених матеріалів негласних слідчих дій відносно керівника САП.
«У результаті, по думку НАБУ, були встановлені факти, які можуть свідчити про наявність у діях керівника САП ознак кримінальних і дисциплінарних порушень. Зокрема, мова йде про можливе підбурюванні свідків за дачею неправдивих показань, у розголошення відомостей досудового розслідування особам, які не мають відношення до відповідного кримінального провадження», – йдеться в повідомленні.
Так, керівник САП повідомив, що вважає ці записи компіляцією, а кримінальне провадження, за яким його викликали на допит, стосується розголошення даних досудового розслідування, що не є тяжким злочином.
«У мене є питання і до об'єктивності цього виробництва… Я не виключаю і, швидше за все, впевнений, що там можуть бути якась компіляція різних розмов і слів. Я хочу послухати всі розмови повністю, що я говорив і що робив потім», – заявив Холодницький.
30 березня генеральний прокурор Юрій Луценко звернувся до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (КДКП) із скаргою стосовно вчинення Холодницьким дисциплінарних проступків і просив комісію розглянути питання зняття Холодницького з посади керівника САП.
Холодніцкого було викликано на допит в департамент Генпрокуратури 30 березня, однак він не прийшов. На брифінгу він розповів, що не був повідомлений про допит належним чином і дізнався про це з ЗМІ.
Далі, Луценко змінив підслідність справи керівника САП. Раніше Холодницький зазначав, що наполягатиме на зміні підслідності кримінального провадження.
Пізніше була поширена інформація, що в кабінеті Холодницького була встановлена «прослушка», до якої може бути причетне НАБУ. А згодом з’явилась інформація, що Холодницький нібито планує піти у відставку.
На це у САП повідомили, що Холодницький продовжує виконувати свої обов’язки.
Разом з цим у НАБУ зазначили, що виявлені факти можливих порушень не характеризують роботу органу, який він очолює. Співпраця НАБУ і САП триває в штатному режимі.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].