mind
«Ціна буде високою»: Трамп відреагував на масову загибель людей у Сирії внаслідок хіматаки

«Ціна буде високою»: Трамп відреагував на масову загибель людей у Сирії внаслідок хіматаки

В кулуарах адміністрації президента США ведуть мову про можливий ракетний удар у відповідь

«Ціна буде високою»: Трамп відреагував на масову загибель людей у Сирії внаслідок хіматаки
фото Shutterstock

Президент США Дональд Трамп жорстко відреагував на новини про хімічну атаку військ Башара Асада в місті Дума, регіон Східна Гута, внаслідок якої загинуло щонайменше 70 осіб.

Він звинуватив у підтримці «тварини Асада» Іран і Росію та особисто Владіміра Путіна, пообіцявши, що за це доведеться «заплатити велику ціну».

«Багато загиблих, в тому числі жінок і дітей, у безглуздій хімічній атаці в Сирії. Ділянка, де скоєно ці звірства, оточена військами Асада і повністю відрізана від світу. Президент Путін, Росія та Іран відповідають за підтримку тварини Асада. Ціна буде високою», – написав він у Twitter.

Трамп закликав відкрити негайно відкрити зону ураження для перевірки і надання медичної допомоги.

«Ще одна гуманітарна катастрофа без усякої причини. Хворі!», – додав Трамп.

В адміністрації США протягом неділі розглянуть різні варіанти дій у відповідь на повідомлення про хімічну атаку, заявив американський міністр фінансів Стівен Мнучін.

«Ми розглянемо ситуацію сьогодні. Я думаю, що ми отримаємо нові відомості від команди, що займається національною безпекою. Можу вас запевнити, що разом з президентом ми розглянемо різні варіанти дій», – сказав він в ефірі телеканалу CBS.

Поки що він не дав відповіді на питання, чи будуть США застосовувати силу.

Водночас АВС з посиланням на радника президента США Тома Боссерта повідомляє, що в адміністрації Трампа розглядають варіант удару по позиціях сирійських урядових сил в якості відповіді на хімічні атаки в місті Дума. «Нічого не можна виключати», – відповів Том Боссерт у відповідь на запитання журналіста, чи стане ракетна атака відповіддю на хімічну.

Нагадаємо, щонайменше 70 людей було вбито військами Асада та їх союзниками 7 квітня під час хімічної атаки в сирійському місті Дума в регіоні Східна Гута.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті