Білборди з цитатами репресованих журналістів з'явилися в найбільших містах світу

Білборди з цитатами репресованих журналістів з'явилися в найбільших містах світу

Щоправда, тільки в Google – організація «Репортери без кордонів» привертає увагу до придушення свободи слова

Білборди з цитатами репресованих журналістів з'явилися в найбільших містах світу
скрін-шот Youtube

Шведський підрозділ міжнародної організації «Репортери без кордонів» запустив проект Billboards Beyond Borders, мета якого – привернути увагу до загиблих, заарештованих або заблокованих політиками в соцмережах журналістів.

У рамках проекту в сервісі огляду вулиць Google Street View було розміщено білборди з цитатами журналістів, щоб підкреслити право на свободу людей, чиї «голоси були придушені цензурою».

Такі білборди зʼявилися в Нью-Йорку, Бангкоку, Стамбулі, Москві, на Мальті.

«За минулий рік 326 журналістів було кинуто за грати й 65 було вбито. У чому їхній злочин? Вони лише робили свою роботу», – йдеться в описі проекту.

«Щоб боротися з цензурою уряду, ми помістили їхні заглушені слова знову на карту. Але, оскільки їх ніколи не дозволять розмістити на вулицях країн, в яких тривають репресії, ми знайшли спосіб – розмістити їх у Google Street View», – пояснили автори проекту.

«Жоден режим не повинен погрожувати, вводити цензуру або заарештовувати представників преси. Тепер їх повідомлення повернулися туди, де вони повинні бути: метрові літери в громадських місцях у центрі країн, де є цензура», – розповів один із організаторів акції.

У Москві на стіні у Червоній площі в Google Street View з'явилася цитата головного редактора газети «Молодой Дальневосточник» Олександра Сутуріна «Бути геєм – це нормально». У 2014 році його оштрафували на 50 тисяч рублів за публікацію інтерв'ю зі звільненим за гомосексуальність учителем.

На Таймс-Сквер у Нью-Йорку з'явилася цитата журналістки, яку Трамп заблокував у «Твіттері»: «Росія виграла Білий дім для вас, Дональд Трамп».

На Мальті розмістили білборд у пам'ять про журналістку, яку підірвали в автомобілі в той же день, коли вона написала в блозі про корупцію.

У Стамбулі зʼявився напис журналістки Ебру Умар «Ердоган – найбільш мегаломаніакальний диктатор, який правив у цій республіці, починаючи із заснування у 1923 році». Після цієї статті турецька поліція протримала її кілька днів у вʼязниці, після чого заборонила вʼїзд у Туреччину.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло