mind
Голова МВФ: глобальна торгова система знаходиться на межі знищення

Голова МВФ: глобальна торгова система знаходиться на межі знищення

Лагард застерегла уряди країн від протекціонізму у всіх його формах, оскільки найбільше це шкодить бідному населенню

Голова МВФ: глобальна торгова система знаходиться на межі знищення
фото з twitter.com/Lagarde

Глобалізована система, яка трансформувала світ за останнє покоління, ризикує бути повністю знищеною на тлі агресивних поворотів до протекціонізму. Про це заявила голова Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард, передає CNBC.

«Ця система правил та спільної відповідальності наразі знаходиться під загрозою розірвання», – сказала вона, маючи на увазі багатосторонній торговий порядок, який, за її словами, допоміг вивести мільйони людей із бідності.

Лагард стурбована зростаючим ризиком початку торгової війни між США та Китаєм. Нещодавно дві найбільші світові економіки оголосили торгові тарифи на основні експортні товари, які коштуватимуть сотні мільярдів доларів обом сторонам. Хоча ці заходи ще не введені, ринки дуже чутливо реагують на зміни в торговій риториці обох країн.

Економісти Європейського центрального банку попередили, що зміни в глобальних тарифах можуть призвести до скорочення світової торгівлі до 3% та зниженню глобального росту до 1%.

«Урядам необхідно уникати протекціонізму у всіх його формах, – підкреслила Лагард. – Історія показує, що обмеження на імпорт нашкодять усім, особливо бідним споживачам».

Нагадаємо: на початку квітня президент США Дональд Трамп дав настанову Управлінню торгового представника США розглянути можливість введення торгових тарифів на китайські товари на загальну суму в $100 млрд. Попередньо Вашингтон оприлюднив список із 1300 товарів, які обкладатимуться 25% митом. Загальна вартість указаних товарів складає $50 млрд.

Китай, зі свого боку, відповів дзеркальними заходами та увів 25% мито на ряд американських товарів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті