mind
Вища експертна рада при раді НБУ закликала ВР ухвалити закон «Про валюту»
Спецпроект
Трансформації бізнесу

Вища експертна рада при раді НБУ закликала ВР ухвалити закон «Про валюту»

За словами голови Ради НБУ Богдана Данилишина, сучасні економічні реалії потребують інших принципів валютного регулювання і контролю

Вища експертна рада при раді НБУ закликала ВР ухвалити закон «Про валюту»
Фото Facebook Богдан Данилишин

Вища експертна рада при Раді Національного банку України закликала Верховну Раду України ухвалити проект закону «Про валюту» (№8152), розроблений Національним банком України та внесений президентом України як першочерговий до розгляду. Про це пише голова ради Нацбанку України Богдан Данилишин на своїй сторінці у Facebook.

Згідно з повідомленням, під час засідання Вищої експертної ради було ухвалено рекомендації щодо підтримки зазначеного законопроекту.

«Ззмінився спосіб суспільно-господарських відносин, кілька разів змінювався монетарний режим в Україні (від монетарного таргетування на початку 90-х років до нинішнього інфляційного таргетування), суттєво розвинулося підприємництво, у тому числі орієнтоване на зовнішньоекономічну діяльність», – йдеться в повідомленні.

Разом з цим Данилишин наголошує, що сучасні економічні реалії потребують інших принципів валютного регулювання і контролю.

Раніше повідомлялось, що Національна рада реформ 2 березня 2018 року підтримала для подання на розгляд ВР пропозиції Нацбанку до проекту закону України «Про валюту» – єдиного рамкового законодавчого акту, що регулюватиме питання організації валютного регулювання та здійснення валютного нагляду.

Разом з цим президент Петро Порошенко  зазначив, що документ запроваджує принцип «дозволено все, що не заборонено» та поступову, послідовну і гнучку лібералізацію на валютному ринку України, вільний рух капіталу та інших валютних цінностей. Водночас відповідний Декрет Кабміну нарешті буде скасовано, разом з покаранням у вигляді призупинення зовнішньоекономічної діяльності.

Також президент сказав, що кінцевою метою є покращення умов для інвесторів, залучення інвестицій, нові робочі місця, нові надходження до державного бюджету, надходження валюти в країну, зміцнення національної валюти.

12 березня президент підписав законопроект «Про валюту» і направив його до Верховної Ради.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті