mind
Надміру сплачені кошти ДФС повертатиме платникам без податкових боргів
Спецпроект
Трансформації бізнесу

Надміру сплачені кошти ДФС повертатиме платникам без податкових боргів

Боржникам також повернуть надлишок, але після погашення ними податкового боргу

Надміру сплачені кошти ДФС повертатиме платникам без податкових боргів
Фото: Shutterstock

Помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов’язання підлягають поверненню платнику податків, крім випадків наявності в такого платника податкового боргу. Про це йдеться в повідомленні на сайті Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби.

Зазначена норма діє відповідно до ст. 43 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями та до ст. 301 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року №4495-VI.

«У разі наявності в платника податків податкового боргу, повернення помилково та/або надміру сплаченої суми грошового зобов’язання на поточний рахунок такого платника податків в установі банку або шляхом повернення готівковими коштами за чеком, у разі відсутності у платника податків рахунку в банку, проводиться лише після повного погашення такого податкового боргу платником податків», – йдеться в повідомленні.

У ДФС нагадують, що повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань платникам податків здійснюється з бюджету, у який такі кошти були зараховані.

Крім того, обов’язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов’язання є подання платником податків відповідної заяви в довільній формі про таке повернення протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми.

Як зазначається, у заяві вказуються суми надміру сплачених коштів та пеня, напрям перерахування коштів: на поточний рахунок платника податків в установі банку, на погашення грошового зобов’язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету, повернення в готівковій формі коштів за чеком у разі відсутності в платника податків рахунка в банку.

Водночас зазначені виплати не стосуються повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку з доходів фізичних осіб, які розраховуються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті