mind
Лізингові компанії України зможуть скористатися інструментом кредитних гарантій США
Спецпроект
Трансформації бізнесу

Лізингові компанії України зможуть скористатися інструментом кредитних гарантій США

Посередником надання гарантій буде USAID - кредитна рада USAID розглядатиме заявки від лізингових компаній і встановлювати ключові параметри співпраці

Лізингові компанії України зможуть скористатися інструментом кредитних гарантій США
Фото: Shutterstock

Лізингові компанії України зможуть скористатися інструментом кредитних гарантій DСA (development credit authority), які забезпечує казначейство США. Про це з посиланням на слова керівника напряму небанківських фінансових установ проекту USAID «Трансформація фінансового сектора» Івана Вишневського повідомляє finclub.

Згідно з повідомленням, посередником надання гарантій буде USAID – кредитна рада USAID розглядатиме заявки від лізингових компаній і встановлювати ключові параметри співпраці.

Гарантії DСA покривають до 50% від зобов'язань. У разі дефолту лізингоодержувача, лізингова компанія звертається в USAID за компенсацією гарантованих сум.

«Надання цих гарантій дозволить лізинговим компаніям надавати фінансування новим категоріям бізнесу ), співпрацювати з компаніями, які вважаються ризиковими, а також укладати лізингові договори на більш тривалі терміни», – йдеться в повідомленні.

В Україні  з 2002 року DСA-гарантії отримували банки «Надра» на суму $6 млн (частка використаної гарантії – 62,38%), «Львів» – на $8,19 млн грн (19,19%), ПроКредит Банк на $9, 29 млн (28,6%), а також 5 кредитних спілок – на $ 2 млн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті