Захворіло у світі
100,296,057
Померло у світі
2,158,473
Вилікувалось у світі
55,418,424
Захворіло в Україні
1,200,883
Померло в Україні
22,202
Вилікувалось в Україні
980,085
Відсьогодні почав діяти порядок отримання тимчасових дозволів на телерадіомовлення в зоні АТО

Відсьогодні почав діяти порядок отримання тимчасових дозволів на телерадіомовлення в зоні АТО

Дозвіл на тимчасове мовлення надається на безоплатній основі зі строком дії до 1 року

Відсьогодні почав діяти порядок отримання тимчасових дозволів на телерадіомовлення в зоні АТО
Фото pixabay.com

Відсьогодні телерадіокомпанії можуть звертатись до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення щодо отримання тимчасового дозволу на ефірне мовлення на підконтрольних Україні територіях Донецької та Луганської областей, а також окремих районах Херсонської області, йдеться у повідомленні на сайті Нацради.

Як зазначається, 17 квітня у виданні «Офіційний вісник» №30 опубліковано відповідний Порядок видачі та анулювання дозволу на тимчасове мовлення, умови дозволу та порядок здійснення нагляду за додержанням законодавства про телебачення і радіомовлення телерадіоорганізаціями, що здійснюють тимчасове мовлення на територіях з особливим режимом мовлення на підставі відповідного дозволу, який відсьогодні набув чинності.

«Дозвіл на тимчасове мовлення надає право телерадіоорганізації поза конкурсом отримати право здійснювати тимчасове ефірне мовлення з використанням радіочастотного ресурсу на територіях з особливим режимом мовлення, до яких належать підконтрольні державній владі території Донецької та Луганської областей, а також окремі райони Херсонської області, які визначаються згідно з вимогами абзацу 72 статті 1 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається в документі, право на отримання дозволу на тимчасове мовлення мають телерадіоорганізації, які вже здійснюють телерадіомовлення відповідно до ліцензій Національної ради (ефірне, супутникове, проводове, кабельне).

Водночас умовами дозволу на тимчасове мовлення є частота (канал) мовлення, місцезнаходження та потужність передавача, оператор телекомунікацій, територія розповсюдження програм, програмна концепція, визначена чинною ліцензією на мовлення, строк дії дозволу.

Так, дозвіл на тимчасове мовлення надається на безоплатній основі зі строком дії до одного року.

Як зазначається, Порядок діє на період проведення антитерористичної операції та протягом року після її завершення, а також до деокупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь.

Крім того, Нацрада може анулювати зазначений дозвіл на тимчасове мовлення у разі клопотання телерадіоорганізації про анулювання дозволу, відсутності мовлення відповідно до умов дозволу протягом 6 місяців, порушення норм чинного законодавства про телебачення і радіомовлення, зокрема в разі наявності закликів до насильницької зміни конституційного ладу України, закликів до розв’язування агресивної війни або її пропаганди та/або розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті