Американські сенатори вимагають від банків інформацію про рахунки російських багатіїв

Американські сенатори вимагають від банків інформацію про рахунки російських багатіїв

Банки мають розкрити дані про те, чи є в них рахунки фігурантів «кремлівської доповіді»

Американські сенатори вимагають від банків інформацію про рахунки російських багатіїв
фото з pixabay.com

Сенатори США закликають найбільші фінансові установи світу розкрити їхні зв’язки із компаніями та багатими росіянами, які пов’язані із президентом Владіміром Путіним. Про це повідомляє CNBC.

Два сенатори-демократи, Джин Шахін та Шелдон Вайтхайус, надіслали до трьох американських та п’яти європейських банків листи із вимогою надати інформацію про рахунки росіян, які потрапили до так званої кремлівської доповіді.

Відповідного листа було направлено до Bank of America, JPMorgan Chase, Citibank, Barclays, Deutsche Bank, UBS, HSBC та Credit Suisse.

«Враховуючи їхні статки і відношення до російської держави, багато олігархів у Росії або мають, або підпадають під значний політичний вплив», – зазначається в листі сенаторів, які переконані, що російські олігархи використовують своє багатство для захисту держави  від санкцій.

Сенатори вимагають, щоб фінансові установи надали інформацію про те, чи проводили вони протягом останніх п'яти років перевірку, щоб визначити, чи належать якісь рахунки особам, що потрапили до «кремлівської доповіді».

Якщо така перевірка проводилась, банки повинні повідомити про її результати.

Якщо банки від цього відмовляться, сенатори пригрозили вжити більш жорстких заходів, включно з державним розслідуванням.

Нагадаємо: у січні Мінфін США опублікував «кремлівську доповідь» – документ, до якого увійшло 210 осіб з найближчого оточення президента Путіна.  

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті