Слідом за ZTE у США відкрили розслідування проти китайської Huawei

Слідом за ZTE у США відкрили розслідування проти китайської Huawei

Компанію підозрюють у порушеннях санкційного режиму стосовно Ірану

Слідом за ZTE у США відкрили розслідування проти китайської Huawei
Фото: huawei.com

Міністерство юстиції США відкрило проти китайської технологічної компанії Huawei розслідування щодо ймовірного порушення нею експортних санкцій США, пов’язаних з Іраном. Про це повідомляє Forbes із посиланням на The Wall Street Journal.

Минулого тижня американським компаніям заборонили продавати китайській ZTE компоненти та ПЗ протягом наступних 7 років. Схоже, щось подібне очікує і Huawei. Це нанесе компанії, яка оцінюється у $92,5 млрд, значної шкоди.

Керівництво компанії звинувачення відкидає та стверджує, що дотримується всіх правових норм, включно із «законом про контроль над експортом, санкційними режимами, а також регламентами ООН, США та ЄС».

Як повідомляє Reuters, прокурори вважають, що пристрої китайських Huawei та ZTE можуть використовуватися для шпигунства в США.

Huawei не вперше потрапляє під пильний нагляд уряду США за порушення експорту та санкцій.

Два роки тому Бюро промисловості та безпеки Міністерства торгівлі США наказало компанії надати інформацію про прямий та опосередкований експорт Huawei та реекспорт американських технологій за останні 5 років до країн, яких визнано прихильниками міжнародного тероризму або які є суб’єктами торгових санкцій США, як-то Куба, Іран, КНДР, Судан та Сирія.

Загалом у китайській компанії працює більше 180 000 працівників по усьому світу. 

Дізнатися, чи зможе американська заборона на китайські компанії, зачепити рикошетом й Україну, зокрема у галузі надання послуг другого, третього й четвертого покоління, можна з матеріалу Mind «США vs Китай: як торгові війни між гігантами можуть вплинути на повноцінний запуск 4G в Україні».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті