mind
Багатоповерховий довгобуд поблизу метро «Лівобережна» у Києві передадуть від «Нафтогазу» до Нацполіції

Багатоповерховий довгобуд поблизу метро «Лівобережна» у Києві передадуть від «Нафтогазу» до Нацполіції

Будівлю вартістю 32,27 млн передадуть безкоштовно до сфери управління Національної поліції

Багатоповерховий довгобуд поблизу метро «Лівобережна» у Києві передадуть від «Нафтогазу» до Нацполіції
Довгобуд Держплану УРСР - НАК «Нафтогаз», що поблизу МВЦ/ Фото: Укрінформ

Кабінет міністрів України погодив передання від НАК «Нафтогаз України» до сфери управління Національної поліції багатоповерхової недобудови біля станції метро «Лівобережна» в Києві, яку у 2017 році завісили декоративною тканиною у зв'язку з проведенням фіналу Євробачення в Міжнародному виставковому центрі, розташованому по сусідству.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна із посиланням на відповідне рішення уряду, ухвалене на засіданні в Києві у четвер.

«Погодитися з пропозицією Національної поліції щодо відчуження об'єкта незавершеного будівництва на вул. Андрія Шептицького Митрополита, 2 у Києві «Нафтогазом України» шляхом безкоштовного його передання до сфери управління Національної поліції», – йдеться у повідомленні.

Також у пояснювальній записці до документа зазначено, що після завершення будівництва в цій будівлі будуть облаштовані службові приміщення поліції.

«Реалізація проекту розпорядження не потребує додаткових матеріальних та фінансових видатків із держбюджету. За інформацією Національної поліції України, фінансування добудови об'єкта здійснюватиметься за рахунок джерел, не заборонених законодавством України», – йдеться у повідомленні.

Згідно з даними «Нафтогазу», балансова вартість зазначеної недобудови становить 32,27 млн грн.

Зведення будівлі почалося у 80-і роки. Спершу у ній планувалося розмістити Державний комітет з матеріально-технічного постачання УРСР.

Після аварії на Чорнобильській АЕС темпи будівництва знизилися, а у 1991 році воно практично зупинилося: на той час «коробка» будівлі була завершена, однак внутрішні роботи і облицювання ще не були проведені.

Згодом будівля розглядалася для розміщення міністерств економіки, фінансів, Палацу правосуддя, інших установ. З 1999 року вона знаходиться у власності «Нафтогазу України». У ній планувалося розмістити центральний офіс компанії. Пізніше, у 2000–2001 роках, були розпочаті, але не закінчені роботи з облицювання і скління будівлі.

Як зазначається, «Нафтогаз» у 2017 році витратив близько 5 млн грн на закупівлю декоративно-захисного покриття, яким будівлю завісили у зв'язку в проведенням фіналу Євробачення.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті