mind
НКЦПФР: обсяг угод на біржі із цінними паперами в I кварталі скоротився на 74%
Спецпроект
Трансформації бізнесу

НКЦПФР: обсяг угод на біржі із цінними паперами в I кварталі скоротився на 74%

Водночас обсяг таких контрактів на організаторах торгівлі збільшився на 14,57%

НКЦПФР: обсяг угод на біржі із цінними паперами в I кварталі скоротився на 74%
Фото: Shutterstock

Загальний обсяг випусків емісійних цінних паперів, зареєстрованих Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) у січні – березні 2018 року, становив 6,06 млрд грн, що менше на 17,6 млрд грн порівняно з відповідним періодом 2017 року (23,6 млрд грн), йдеться в Інформаційній довідці НКЦПФР щодо розвитку фондового ринку України протягом зазначеного періоду.

Водночас протягом 3 місяців 2018 року порівняно з даними аналогічного періоду 2017 року обсяг біржових контрактів із цінними паперами на організаторах торгівлі збільшився на 14,57% (або на 8,56 млрд грн) (січень–березень 2017 року – 58,7 млрд грн).

За результатами торгів на організованому ринку в I кварталу 2018 року обсяг біржових контрактів з цінними паперами склав 67,25 млрд грн.

«Фондовий ринок в тій чи іншій країні характеризується, насамперед, обсягом біржової торгівлі цінними паперами, кількістю цінних паперів, що перебувають в обігу на фондових біржах», – пояснюють у НКЦПФР.

Так, найбільший обсяг торгів за фінансовими інструментами на організаторах торгівлі протягом зазначеного періоду зафіксовано з державними облігаціями України – 62,71 млрд грн (93,2% від загального обсягу біржових контрактів на організаторах торгівлі протягом січня – березня поточного року).

Як зазначає регулятор, на організаційно оформленому ринку протягом січня – березня 2018 року спостерігалася консолідація торгівлі цінними паперами на двох фондових біржах «Перспектива» та ПФТС, що становило 79,7% вартості біржових контрактів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті