Іноземні компанії припинили імпортні поставки мазуту в Україну
Це обумовлено падінням попиту на ресурс з огляду на закінчення опалювального сезону

З квітня цього року українські компанії припинили імпортувати мазут. Про це з посиланнями на дані «Консталтингової групи А-95» пише enkorr.
Зупинку імпорту обумовило падіння попиту на ресурс через закінчення опалювального сезону. За прогнозами, попит на цей ресурс відновиться в середині літа.
«Підвищення попиту на мазут очікується в липні – серпні, тоді ТЕС і ТЕЦ почнуть шукати ресурс, щоб сформувати мінімально допустимі запаси резервного палива», – повідомив керівник одного з найбільших імпортерів мазуту – компанії «Принт Інжиніринг» Олег Ясківець.
На ТЕС і ТЕЦ припадає близько 80% споживання мазуту. Інший обсяг споживають облавтодори, військові частини і котельні деяких підприємств.
У квітні українські підприємства виробили оціночно 28 500 тонн мазуту проти 34 800 тонн у квітні минулого року. Експорт цього палива виріс з 15 400 тонн до 26 000 тонн.
За даними «А-95», імпорт мазуту також не здійснювався в першій декаді травня 2018 року.
За оперативними даними, у першій декаді травня імпорт мазуту також не здійснювався.
В l кварталі цього року імпорт мазуту скоротився в 4,7 раза – до 20 200 тонн, порівняно з аналогічним періодом минулого року. Причиною скорочення став вступ нового технічного регламенту. Згідно з ним, заборонений оборот мазуту з вмістом сірки понад 1%.
До введення заборони основним постачальником мазуту була Білорусь – 98% від загального обсягу імпорту за минулий рік. Вміст сірки в ньому становив 2,5%.
З 2018 року, за даними «А-95», імпорт білоруського мазуту припинений. Імпортний ресурс надходить з Казахстану та Росії.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].