ДФС: виправлення помилки в даті складання податкової накладної за допомогою розрахунку коригування не допускається
Винятки у застосуванні штрафних санкцій щодо порушення терміну реєстрації ПН не передбачені

Виправлення даних щодо дати складання податкової накладної (ПН) та її порядкового номера шляхом складання розрахунку коригування (РК) до ПН, не допускається, йдеться у повідомленні на сайті Офісу великих платників податків (ВПП) Державної фіскальної служби (ДФС).
Як зазначається, про це Офіс нагадує платникам податків у зв’язку із їх численними запитами.
«Відповідальність платників за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до таких податкових накладних у ЄРПН (Єдиний реєстр податкових накладних. – Mind) встановлено статтею 120.1 Кодексу. При цьому статтею 120.1 Кодексу не визначено виключень щодо застосування штрафних санкцій за порушення терміну реєстрації податкових накладних у ЄРПН, у тому числі тих, які після їх реєстрації визнаються як зайво складені», – повідомляє фіскальна служба.
Так, у ДФС зазначають, що ПН, складена платником ПДВ за операцією з постачання товарів/послуг із зазначенням іншої дати, ніж дата виникнення «першої події» за такою операцією, може бути визначена платником як така, що зайво складена.
Як пояснюють у фіскальній службі, платник податку на дату виявлення факту зазначення неправильної дати в зареєстрованій в ЄРПН ПН має право скласти «від'ємний» РК до податкової накладної, яка визначена ним як зайво складена, та зареєструвати його в ЄРПН.
Складення та реєстрація в ЄРПН розрахунку коригування до ПН, визнаної платником податку як зайво складеної, не позбавляє платника податку обов'язку скласти ПН за операцією з постачання товарів/послуг із зазначенням у такій ПН дати складання, що відповідає даті настання «першої події» за такою операцією.
«Така податкова накладна підлягає обов'язковій реєстрації в ЄРПН таким платником податку з дотриманням визначених Кодексом термінів реєстрації», – підкреслюють у ДФС.
Згідно із зазначеною статтею 120.1 ПК, порушення платниками податку на додану вартість (ПДВ) граничного строку для реєстрації ПН/РК до такої ПН тягне за собою накладення на платника штрафу в розмірі: 10% суми ПДВ, зазначеної в таких ПН/РК, – у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів, 20 % – від 16 до 30 календарних днів; 30 % – від 31 до 60 календарних днів та 40% – від 61 до 365 календарних днів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].