mind
ДФС: виправлення помилки в даті складання податкової накладної за допомогою розрахунку коригування не допускається
Спецпроект
Трансформації бізнесу

ДФС: виправлення помилки в даті складання податкової накладної за допомогою розрахунку коригування не допускається

Винятки у застосуванні штрафних санкцій щодо порушення терміну реєстрації ПН не передбачені

ДФС: виправлення помилки в даті складання податкової накладної за допомогою розрахунку коригування не допускається
Фото: Shutterstock

Виправлення даних щодо дати складання податкової накладної (ПН) та її порядкового номера шляхом складання розрахунку коригування (РК) до ПН, не допускається, йдеться у повідомленні на сайті Офісу великих платників податків (ВПП) Державної фіскальної служби (ДФС).

Як зазначається, про це Офіс нагадує платникам податків у зв’язку із їх численними запитами.

«Відповідальність платників за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до таких податкових накладних у ЄРПН (Єдиний реєстр податкових накладних. – Mind) встановлено статтею 120.1 Кодексу. При цьому статтею 120.1 Кодексу не визначено виключень щодо застосування штрафних санкцій за порушення терміну реєстрації податкових накладних у ЄРПН, у тому числі тих, які після їх реєстрації визнаються як зайво складені», – повідомляє фіскальна служба.

Так, у ДФС зазначають, що ПН, складена платником ПДВ за операцією з постачання товарів/послуг із зазначенням іншої дати, ніж дата виникнення «першої події» за такою операцією, може бути визначена платником як така, що зайво складена.

Як пояснюють у фіскальній службі, платник податку на дату виявлення факту зазначення неправильної дати в зареєстрованій в ЄРПН ПН має право скласти «від'ємний» РК до податкової накладної, яка визначена ним як зайво складена, та зареєструвати його в ЄРПН.

Складення та реєстрація в ЄРПН розрахунку коригування до ПН, визнаної платником податку як зайво складеної, не позбавляє платника податку обов'язку скласти ПН за операцією з постачання товарів/послуг із зазначенням у такій ПН дати складання, що відповідає даті настання «першої події» за такою операцією.

«Така податкова накладна підлягає обов'язковій реєстрації в ЄРПН таким платником податку з дотриманням визначених Кодексом термінів реєстрації», – підкреслюють у ДФС.

Згідно із зазначеною статтею 120.1 ПК, порушення платниками податку на додану вартість (ПДВ) граничного строку для реєстрації ПН/РК до такої ПН тягне за собою накладення на платника штрафу в розмірі: 10% суми ПДВ, зазначеної в таких ПН/РК, – у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів, 20 % – від 16 до 30 календарних днів; 30 %  – від 31 до 60 календарних днів та 40%  – від 61 до 365 календарних днів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті