mind
США ввели санкції проти глави іранського центробанку

США ввели санкції проти глави іранського центробанку

Його звинувачують у використанні головного банку Ірану для відмивання коштів і фінансування тероризму

США ввели санкції проти глави іранського центробанку
фото Shutterstock

Управління контролю за іноземними активами Казначейства оголосило про санкції щодо центрального губернатора Ірану Валіолли Сейфа і заступника директора міжнародного департаменту центробанку Ірану Алі Тарзалі, повідомляє Bloomberg.

Міністр фінансів США Стівен Мнучін звинуватив Сейфа в сприянні переведення мільйонів доларів від IRGC-QF (іранські гвардійські війська) на підтримку «Хезболли».

«Жахливо, але не дивно, що високопоставлений банківський чиновник Ірану змовився з IRGC-QF, щоб фінансувати терористичні групи, і це підриває будь-яку довіру і до нього, і до центрального банку Ірану як фінансової установи», – сказав Мнучін в своїй заяві.

Минулого четверга США ввели санкції проти 9 іранських громадян і компаній, які – також за допомогою центробанку – передали мільйони доларів США воєнізованим угрупуванням.

Минув тиждень з того часу, як президент Дональд Трамп оголосив, що США виходять з ядерної угоди з Іраном і відновлюють санкції, які діяли до угоди 2015 року.

Починаючи з 7 серпня, США будуть вводити санкції щодо купівлі або придбання доларових банкнот урядом Ірану, йдеться в повідомленні Казначейства.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті