mind
ГПУ розпочала провадження проти Держслужби геології та надр і «Петро-Консалтинг»

ГПУ розпочала провадження проти Держслужби геології та надр і «Петро-Консалтинг»

Підприємства підозрюються у намірі привласнити корисні копалини у особливо великих розмірах

ГПУ розпочала провадження проти Держслужби геології та надр і «Петро-Консалтинг»
Народний депутат БПП Ігор Кононенко
фото: Космач Олександр

Генеральна прокуратура зареєструвала кримінальне провадження щодо службових осіб Державної служби геології та надр (ДСГН) та ТОВ «Петро-Консалтинг» за підозрою в намірі привласнення корисних копалин у особливо великих розмірах, повідомляє ЕП з посиланням на блог народного депутата Олексія Рябчина.

Рябчин розповів, що 20 квітня було відкрите кримінальне провадження (за номером 42018000000000927). Наразі в судовому реєстрі інформація про цю справу відсутня.

Раніше «Петро-Консалтинг» поза конкурсом отримала спецдозвіл на розробку 14 млн тонн літієвої руди на Донбасі.

Депутат повідомив, що в березні фірма з метою провадження планової діяльності розпочала обов’язкову процедуру оцінки впливу на довкілля. Проте громадська рада при Великоновосілківській райдержадміністрації не підтримала діяльність «Петро-Консалтинг» з розробки літієвих родовищ.

Громадська рада направила листа до Міністерства екології з проханням надати роз’яснення щодо вибору ділянки для видобування літієвих руд, впливу на довкілля та здоров’я людей та провести громадські слухання з цих питань.

Як повідомляють «Наші Гроші», 13 травня 2018 року єдиним власником «Петро-Консалтинг» став її екс-керівник Ігор Коломієць. Натомість, керівником призначено Єгора Перелигіна, якому встановлено обмеження на вчинення правочинів з спецдозволами. Дана особа донедавна займала посаду в. о. голови правління ПАТ «Альпарі-банк», 100% акцій якого належить бізнесмену з Об’єднаних Арабських Еміратів Бахтарі Хедаятоллаху.

Орім того, зазначається, що компанія пов'язана з оточенням нардепа Ігоря Кононенка (БПП) та міністра енергетики Ігоря Насалика.

Повідомляється, що прем'єр-міністр Володимир Гройсман звернувся до ГПУ та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури з проханням перевірити достовірність інформації про видачу ДСГН ліцензій на розробку родовищ літію наближеним до влади особам без конкурсів і конкурентних принципів.

Нагадаємо, що Генпрокуратура отримала 111 корупційних справ на дорозслідування від НАБУ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті