ГПУ розпочала провадження проти Держслужби геології та надр і «Петро-Консалтинг»
Підприємства підозрюються у намірі привласнити корисні копалини у особливо великих розмірах

Генеральна прокуратура зареєструвала кримінальне провадження щодо службових осіб Державної служби геології та надр (ДСГН) та ТОВ «Петро-Консалтинг» за підозрою в намірі привласнення корисних копалин у особливо великих розмірах, повідомляє ЕП з посиланням на блог народного депутата Олексія Рябчина.
Рябчин розповів, що 20 квітня було відкрите кримінальне провадження (за номером 42018000000000927). Наразі в судовому реєстрі інформація про цю справу відсутня.
Раніше «Петро-Консалтинг» поза конкурсом отримала спецдозвіл на розробку 14 млн тонн літієвої руди на Донбасі.
Депутат повідомив, що в березні фірма з метою провадження планової діяльності розпочала обов’язкову процедуру оцінки впливу на довкілля. Проте громадська рада при Великоновосілківській райдержадміністрації не підтримала діяльність «Петро-Консалтинг» з розробки літієвих родовищ.
Громадська рада направила листа до Міністерства екології з проханням надати роз’яснення щодо вибору ділянки для видобування літієвих руд, впливу на довкілля та здоров’я людей та провести громадські слухання з цих питань.
Як повідомляють «Наші Гроші», 13 травня 2018 року єдиним власником «Петро-Консалтинг» став її екс-керівник Ігор Коломієць. Натомість, керівником призначено Єгора Перелигіна, якому встановлено обмеження на вчинення правочинів з спецдозволами. Дана особа донедавна займала посаду в. о. голови правління ПАТ «Альпарі-банк», 100% акцій якого належить бізнесмену з Об’єднаних Арабських Еміратів Бахтарі Хедаятоллаху.
Орім того, зазначається, що компанія пов'язана з оточенням нардепа Ігоря Кононенка (БПП) та міністра енергетики Ігоря Насалика.
Повідомляється, що прем'єр-міністр Володимир Гройсман звернувся до ГПУ та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури з проханням перевірити достовірність інформації про видачу ДСГН ліцензій на розробку родовищ літію наближеним до влади особам без конкурсів і конкурентних принципів.
Нагадаємо, що Генпрокуратура отримала 111 корупційних справ на дорозслідування від НАБУ.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].