НБУ дозволив позичальникам обирати банк з оптимальним курсом валюти

НБУ дозволив позичальникам обирати банк з оптимальним курсом валюти

Нацбанк прагне лібералізувати операції з іноземною валютою

НБУ дозволив позичальникам обирати банк з оптимальним курсом валюти
Фото НБУ

Національний банк України надав позичальникам можливість обирати банк з оптимальним курсом для купівлі валюти, повідомляється на офіційному сайті.  

Як зазначається в повідомленні, Нацбанк лібералізує умови купівлі іноземної валюти з метою розвитку економічної конкуренції на міжбанківському валютному ринку України.

У зв'язку з цим було прийнято постанову № 53 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України», яка набуває чинності завтра, 17 травня. 

Зокрема, передбачається, що Нацбанк надає право клієнтам-позичальникам обирати оптимальний курс купівлі іноземної валюти в уповноважених банках з метою виконання зобов’язань перед уповноваженим банком-кредитором за кредитним договором. Для цього у резидента-позичальника повинен бути відкритий поточний рахунок в іноземній валюті. До прийняття постанови він міг купувати іноземну валюту лише через уповноважений банк, що обслуговує кредитний договір.

Також НБУ спростив порядок повернення інвестицій та доходів від їх здійснення іноземними інвесторами. Тепер нерезиденти можуть купувати та репатріювати валюту, якщо іноземні інвестиції полягали у спрямуванні дивідендів (нарахованих компанією-емітентом іноземному інвестору) безпосередньо на збільшення статутного капіталу цієї компанії.

Окрім того, відтепер розрахунки за операціями з купівлі-продажу інвалют та банківських металів за гривні між банками можуть здійснюватися як до, так і після підтвердження угод Системою підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України. Раніше банки могли здійснювати взаємні розрахунки лише після підтвердження угод за допомогою засобів системи.  

Нагадаємо: НБУ пропонує Верховній Раді доопрацювати закон «Про валюту» перед розглядом.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті