mind
Американське ЦРУ вперше очолила жінка

Американське ЦРУ вперше очолила жінка

Сенат призначив директором агентства її співробітницю Джину Гаспел, яку вважають причетною до жорсткої програми тортур, що застосовувались до осіб, підозрюваних у тероризмі

Американське ЦРУ вперше очолила жінка
Джина Гаспел
фото Wikipedia

Сенат США проголосував за кандидатуру Джини Гаспел на пост голови Центрального розвідувального управління. Про це повідомляє Reuters.

Гаспер стала першою жінкою, яка очолить ЦРУ. Її стаж роботи в агентстві складає 33 роки.

За неї проголосувало 54 особи, проти виступило 45.

Кандидатуру Гаспел було схвалено попри інформацію про її причетність до використання в ЦРУ жорстоких методів допиту. Після її висування знову почалось обговорення її участі в суворув тероризмі після 11 вересня.

Сенатор – республіканець Джон Маккейн, якого не було у Вашингтоні протягом року у зв'язку із його захворюванням, закликав Сенат не голосувати за Гаспел. На його думку, її призначення може направити світові неправильний меседж.

Гаспел мала сильну підтримку з боку адміністрації Трампа, багатьох нинішніх та колишніх співробітників розвідки та широко кола законодавців.

Сенатор Марк Ворнер, головний демократ у розвідувальному комітеті, також підтримав Гаспел.

«Я вважаю, що вона – це та людина, яка зможе протистояти президенту і говоритиме правду, якщо цей президент накаже їй зробити щось незаконне або аморальне, як повернення до тортур», – сказав він.

Нагадаємо: колишній голова ЦРУ Майк Помпео став держсекретарем США.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті