Путін обіцяє зберегти транзит газу через Україну після запуску «Північного потоку – 2»

Путін обіцяє зберегти транзит газу через Україну після запуску «Північного потоку – 2»

А Меркель на зустрічі з президентом РФ наголосила на важливості місії миротворців на Донбасі

Путін обіцяє зберегти транзит газу через Україну після запуску «Північного потоку – 2»
фото kremlin.ru

Транзит газу через Україну після реалізації проекту «Північний потік – 2» не буде припинений, повідомив президент Росії Владімір Путін на прес-конференції за підсумками зустрічі у вузькому форматі з канцлером Німеччини Ангелою Меркель, повідомляє RNS.

«Звертаю вашу увагу на те, що ми завжди ставилися до проекту «Північний потік – 2» як до виключно економічного... Після запуску «Північного потоку – 2» не передбачається припинення транзиту російського газу через Україну», – сказав Путін на зустрічі з канцлером у Сочі.

За словами Путіна, поставки будуть продовжені, якщо вони виявляться економічно обґрунтованими.

Також, за інформацією ЗМІ, Путін і Меркель доручили міністерствам закордонних справ Росії та Німеччини опрацювати тему введення миротворчої місії ООН на Донбас.

За словами Меркель, глави МЗС повинні далі працювати, і це буде великим успіхом для стабілізації ситуації на Донбасі, «щоб проводилися політичні кроки щодо реалізації Мінська-2».

«Доручили нашим зовнішньополітичним відомствам ще раз предметно опрацювати тему впровадження місії ООН зі сприяння охороні спостерігачів ОБСЄ на Донбасі», – сказав на це Путін.

Також російський президент висловив Ангелі Меркель своє обурення з приводу арешту в Києві керівника російського інформагентства «РИА Новости Україна» Кирила Вишинського.

«Людину намагаються звинуватити в державній зраді за те, що він робив публічно і виконував свої професійні обов'язки. Я такого давно не бачив, не пригадаю. Ми в переговорах з Меркель торкнулися цієї теми, як і інших проблем, з якими ми стикаємося в Україні, але я б не хотів сьогодні вдаватися в деталі», – сказав Путін.

Нагадаємо, у США жорстко відповіли на пропозиції Ангели Меркель «злити» Україну в обмін на «Північний потік – 2».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті