mind
Рада прийняла за основу законопроект щодо надання фермерським господарствам статусу платника єдиного податку
Спецпроект
Трансформації бізнесу

Рада прийняла за основу законопроект щодо надання фермерським господарствам статусу платника єдиного податку

Запропоновано надати їм можливість бути платниками єдиного податку четвертої групи

Рада прийняла за основу законопроект щодо надання фермерським господарствам статусу платника єдиного податку
Фото: pixabay.com

Верховна Рада прийняла за основу законопроект щодо легалізації сімейних фермерських господарств шляхом набуття ними статусу фізичної особи – підприємця – виробника сільськогосподарської продукції, що надасть їм можливість виходити на організовані аграрні ринки і реалізовувати на них результати своєї праці за легальними схемами й ринковими цінами.

За відповідний законопроект № 6490-д проголосували 253 народних обранця.

«Законопроектом пропонується забезпечити можливість для мешканців села легалізувати свою діяльність у формі підприємницької діяльності для фізичних осіб – підприємців, які організували фермерське господарство, в тому числі сімейне, та надати їм можливість бути платниками єдиного податку четвертої групи», – йдеться в поясненні до документу.

Водночас передбачено, що зазначений статус надається за умови відповідності сукупності окремих критеріїв, зокрема, здійснення діяльності виключно в межах фермерського господарства зареєстрованого відповідно до закону «Про фермерське господарство».

Крім того, такі господарства мають займатися виключно виробництвом сільськогосподарської продукції, її переробкою та постачанням, використовувати не працю найманих осіб, а лише членів сім'ї організатора фермерського господарства, здійснювати господарську діяльність (крім постачання) за місцем податкової адреси.

Законопроектом також передбачено пільговий порядок сплати єдиного соціального внеску для усіх членів фермерського господарства, зокрема його голови (доплата ЄСВ за рахунок Державного бюджету протягом 10 років), та встановлення  сплати податку на доходи фізичних осіб з орендної плати за земельні ділянки (паї) до місцевих бюджетів за місцезнаходженням таких земельних ділянок.

«Також метою законопроекту є підвищення зацікавленості органів місцевого самоврядування в контролі над офіційним оформленням договорів оренди шляхом законодавчого встановлення  сплати податку на доходи фізичних осіб з орендної плати за нерухоме майно, в тому числі земельні ділянки (паї), до місцевих бюджетів за місцезнаходженням земельних ділянок», – йдеться в поясненні до документу.

Крім того, 22 травня Верховна Рада підтримала за основу ще два законопроекти у сфері землекористування, зокрема щодо скасування безкоштовної приватизації сільськогосподарської землі та унормування використання землі у колективній власності.

Як писав Mind, 8 українських «фермерів» зареєстрували право власності майже на 0,5 млн га землі. Кожному з цих власників належить не менш ніж по 62 000 га. Водночас решта землі, майже 3 млн га, знаходяться в користуванні й власності майже 45 000 фермерів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті