Екс-президент «Київстар» Литовченко покинув чергову телеком-компанію

Екс-президент «Київстар» Литовченко покинув чергову телеком-компанію

ТОВ «Інтелектуальні комунікації» не отримали ліцензію на 4G та втратили Литовченка як акціонера

Екс-президент «Київстар» Литовченко покинув чергову телеком-компанію
Фото Shutterstock

Засновник та екс-президент компанії «Київстар» Ігор Литовченко покинув компанію «Інтелектуальні комунікації» (Giraffe), повідомляє Ліга.Бізнес

Згідно з оновленими даними єдиного реєстру юросіб та фізосіб-підприємців, Литовченко більше не є її акціонером. Тепер кінцевим бенефіціаром Giraffe числиться Аммар Акер. Він є CEO Palestine Telecom Group (входить до Pantel Group, яка є найбільшим роботодавцем у Палестині після уряду), а також главою ради директорів VTEL Middle East and Africa.

Повідомляється, що Giraffe повертається під контроль VTEL – компанії, яка була мажоритарним акціонером Giraffe до приходу Ігоря Литовченка. 

Генеральний директор Giraffe Андрій Дронюк поки не прокоментував зміни в структурі власності компанії. Проте сам Литовченко підтвердив свій відхід, але причини не повідомив.

Ігор Литовченко покинув «Київстар» у 2014 році. А навесні 2016 року стало відомо, що він став основним акціонером Giraffe. Його головною ідеєю на той момент було отримати від держави 4G-ліцензію без конкурсу, в обмін на зобов'язання інвестувати в українську інфраструктуру сотні мільйонів доларів нібито від арабських інвесторів. Але глава Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ), Олександр Животовський зайняв тоді жорстку позицію: нова ліцензія тільки через тендер і на загальних умовах.

У результаті під час аукціонів НКРЗІ щодо розподілу частоти під зв'язок 4G отримали «Київстар», Vodafone Ukraine, lifecell.
Giraffe в тендерах участі не брала. Проте у 2017 році компанія  зверталася до телеком-регулятора з метою конверсії своїх радіочастот у діапазоні 2,3 ГГц за загальним принципом. Однак 4G-ліцензія обійшлася б компанії більш ніж в 1 млрд грн. Крім купівлі дозвільних документів, десятки мільйонів доларів довелося б вкласти в побудову нової LTE-мережі.
Проте, якщо інвестори не підуть цим шляхом, то конкурувати з існуючими 4G-мережами від мобільних операторів, які постійно розширюються, буде складно. В описі технології на сайті сказано, що стандарт WiMAX підтримує швидкість передачі даних до 20 Мбіт/с. А в стандарті LTEдоступ може бути забезпечений на швидкості до 100 Мбіт/с і більше.
Більше про 4G-тендер можна дізнатися в матеріалі Mind «Перший 4G-тендер: перемога країни чи Ахметова».
У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло