Російський Сбєрбанк через санкції змушений скорочувати діяльність у Європі

Російський Сбєрбанк через санкції змушений скорочувати діяльність у Європі

Сбєрбанк уже тричі намагався продати свою «дочку» в Україні, і робитиме четверту спробу

Російський Сбєрбанк через санкції змушений скорочувати діяльність у Європі
фото Wikipedia

Російский найбільший державний банк Сбєрбанк скорочуватиме свою присутність у Європі через західні санкції та розвиватиме бізнес у сусідніх дружніх Росії країнах – Казахстані та Білорусі. Про це заявив глава банку Герман Греф, пише Reuters.

«Ми залишилися в Європі, Білорусі, Казахстані та Україні. Україна – це окрема історія, ми зробили вже три спроби продати банк, зараз будемо робити четверту спробу», – сказав він в інтерв'ю телеканалу «Росія 24».

Дочірні російські банки Сбербанк, ВЕБ і ВТБ входять в Україні у топ-20 найбільших банків. Хоча минулого року все ж Сбєрбанку вдалося продати невеликий VS Банк групі компаній колишнього соратника Віктора Януковича, зазначає видання.

Українська РНБО в березні продовжила дію обмежень на діяльність банків з російським капіталом, введених у 2014 році після того, як Україна визнала Росію країною-агресором за анексію Криму і підтримку сепаратистів на Донбасі.

«Але ми плануємо скорочувати нашу присутність в Європі та розвивати наш бізнес у Казахстані та Білорусі», – зазначив він.

Як повідомлялося, Сбєрбанк оголосив у вівторок, що домовився про продаж своєї турецької «дочки» Denizbank найбільшому кредитору Дубая Emirates NBD, ціна угоди може скласти $3,4 млрд.

«Ми б ніколи не стали виходити з цього бізнесу, якби не режим санкцій. На жаль, ми не можемо отримувати дивідендів, ми не можемо надавати фінансування нашого банку, ми не можемо залучати гроші з ринку», – сказав Греф про угоду.

«Ми наш турецький банк вивели з-під американських санкцій, він знаходиться під європейськими санкціями, що робить його неконкурентоздатним на турецькому ринку, і навіть незваючи на це, він досягає таких (хороших) результатів. Але стратегічно, коли ми зрозуміли, що ми фактично не можемо витягувати зі свого бізнесу в Туреччині ніякого економічного ефекту, ми прийняли рішення, що нам потрібно його продавати», – розповів Греф.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло