Україна приєднається до Метричної конвенції

Україна приєднається до Метричної конвенції

За членство в Міжнародному бюро мір і ваги Україна повинна буде сплачувати 56,3 тис. євро щорічно

Україна приєднається до Метричної конвенції
Фото Shutterstock

Учора, 23 травня, на пленарному засіданні Верховна Рада прийняла закон про приєднання України до Метричної конвенції, повідомляє Ligazakon. За документ у цілому проголосували 232 народних депутати.

Законопроект розроблений відповідно до положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, згідно з якою Україна в повному обсязі має забезпечувати участь відповідних національних органів у європейських та міжнародних організаціях із законодавчої та фундаментальної метрології відповідно до сфери її діяльності та статусу членства в цих організаціях.

Метричною Конвенцією засновано Міжнародне бюро мір і ваги (BIPM) 30 років тому. Основними завданнями організації є розробка та підтримка міжнародних стандартів одиниць виміру Міжнародної системи одиниць (SI).
Станом на 23 березня 2018 року учасниками Метричної конвенції є 59 держав та 42 асоційованих члена, включно з Україною з 2002 року. 

Даний закон дозволить Україні отримати членство в BIPM. Так, Україна зможе:

  • голосувати на засіданнях Генеральної конференції (CGPM), брати участь у ключових зібраннях Міжнародного комітету;
  • оцінити ступінь еквівалентності національних еталонів у короткий термін і з найвищою точністю, і як наслідок, підвищить конкурентоспроможність України в Євро-Азіатському регіоні, збільшить попит на надання послуг з калібрування за національними стандартами України для держав Центральної Азії і Кавказького регіону, створить нові можливості для отримання прибутку;
  • придбати відкалібрований платино-іридієвий еталон кілограма за ціною собівартості (актуально для України, оскільки на сьогодні Україна має еталон кілограма з нержавіючої сталі низького рівня);
  • користуватися послугами з калібрування національних еталонів, які недоступні для асоційованих учасників;
  • отримати доступ до обмежених розділів сайту BIPM, що містить наукову й стратегічну інформацію;
  • залучити фахівців наукових метрологічних центрів України до участі в програмах підвищення кваліфікації BIPM.

Як зазначено в пояснювальній записці, реалізація цього закону потребує додаткових фінансових витрат. На сьогодні, як асоційований учасник, Україна сплачує 50,7 тис. євро в Міжнародне бюро мір і ваги. Для оплати внеску як повноправного члена при складанні бюджетного запиту на 2018–2020 роки передбачено 56,3 тис. євро щорічно.

Більше про закони, які Рада запланувала розглянути протягом тижня, можна дізнатися в матеріалі Mind «Завершення весни: розгляд яких законів заплановано на поточний парламентський тиждень»

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло