Координаційна рада з реформ у ПЕК має намір передати «Магістральні газопроводи України» «Нафтогазу»
Однак з 2020 року МГУ обіцяють надати самостійність у своїй діяльності

Координаційна рада з питань проведення реформ у паливно-енергетичному комплексі пропонує передати ПАТ «Магістральні газопроводи України» в управління НАК «Нафтогаз України» з переходом до самостійної роботи компанії у 2020 році, повідомив «Інтерфакс-Україна».
На засіданні координаційної ради розглянули ряд сценаріїв з анбандлінгу – як базовий обраний алгоритм, за якого МГУ передається в управління «Нафтогазу», отримує активи (газотранспортну систему), сертифікується як оператор ГТС. А після закінчення дії контракту з «Газпромом», з 1 січня 2020 року, МГУ виводиться з-під управління «Нафтогазу» і починає самостійну роботу.
Такий алгоритм дій схвалений українською стороною, представниками Енергетичного співтовариства, міжнародних фінустанов і не суперечить рішенню Стокгольмського арбітражу за транзитним контрактом. Разом з тим алгоритм буде ще допрацьовуватися і уточнюватися протягом декількох тижнів.
ПАТ «Магістральні газопроводи України» було створено за рішенням КМУ 9 листопада 2016 року в межах поділу НАК «Нафтогаз України» за напрямками діяльності. У середині червня 2017 року Кабмін затвердив перелік і план передачі матеріальних активів газотранспортної системи від «Укртрансгазу» в МГУ.
За рішенням уряду, майно, що наразі використовується «Укртрансгазом» для транспортування газу, повинно бути передано МГУ протягом 30 днів з моменту набуття чинності остаточного рішення Стокгольмського арбітражу в суперечці між «Нафтогазом України» і російським «Газпромом» за транзитним контрактом.
Водночас, на думку глави НАК Андрія Коболєва, необхідно змінити раніше прийняту Кабінетом міністрів модель анбандлінга «Нафтогазу». За його словами, з урахуванням рішення Стокгольмського арбітражу, згідно з яким «Нафтогаз» в найближчі два роки отримуватиме гроші від транзиту через ГТС України 110 млрд куб. м російського газу незалежно від фактичних обсягів транспортування, раніше прийнята модель анбандлінга повинна бути скоригована.
Раніше повідомлялося, що Кабмін схвалив документ, який визначає чіткі терміни відокремлення від газового монополіста України НАК «Нафтогаз України» функції транспортування і зберігання газу.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].