mind
НБУ розширить функції BankID

НБУ розширить функції BankID

Регулятор хоче перетворити банківську картку на інструмент ідентифікації особи

НБУ розширить функції BankID
Фото: Shutterstock

Національний банк України розробив проект постанови, яким пропонується розширити межі системи BankID, що передбачає ідентифікацію громадян – клієнтів банків за допомогою банківських карток. Про це пише прес-служба НБУ.

Згідно з повідомленням, у НБУ планують надати можливість відкривати рахунки в інших банках за допомогою дійсних карток. Разом з цим картки можна буде використовувати як ідентифікатор для отримання послуг від приватних компаній.

Зараз за допомогою системи BankID регулятора можна отримувати лише адміністративні послуги.

«З огляду на те, що станом на 01.04.2018 українськими банками емітовано майже 60 млн платіжних карток, за допомогою яких клієнти банків можуть бути ідентифіковані, система BankID Національного банку здатна стати наймасовішим засобом для дистанційної ідентифікації в Україні за умови підтримки системи та підключення до неї банків України»,  – йдеться в повідомленні.

У 2015 році НБУ започаткував проект BankID Національного банку – Єдиної національної системи електронної дистанційної ідентифікації фізичних і юридичних осіб. Упровадження системи спрямоване на створення можливості здійснення банками України електронної дистанційної ідентифікації клієнтів та надання громадянам України дистанційного доступу до багатьох державних та адміністративних послуг.

На сьогодні Нацбанк є власником системи та регулює відносини між її абонентами-учасниками. Це дає можливість зробити систему загальнонаціональною та рівнонаближеною до всіх зацікавлених банків, державних органів та компаній.

Підключення до системи BankID НБУ для українських банків, державних установ та комерційних компаній – безкоштовне.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті