Оновлено: у Чорнобилі горить 10 га радіаційно забрудненого лісу

Оновлено: у Чорнобилі горить 10 га радіаційно забрудненого лісу

Станом на 22.00 площу пожежі зменшено до 6 га

Оновлено: у Чорнобилі горить 10 га радіаційно забрудненого лісу
Facebook Тетяна Висоцька

Користувачі соцмережі повідомляють, що в Чорнобилі горить понад 10 га лісу в районі «Факелу» (Рудого лісу).

За свідченням журналістки Тетяни Висоцької, яка повідомила про пожежу на своїй сторінці у Facebook, цей район – найбільш радіаційно забруднена територія. Однак чомусь жодних заходів не вживається й населення про підвищений рівень небезпеки не інформують.

Вона наголосила, що вітер віє в бік Києва і закликала мешканців закривати вікна і забирати з вулиці дітей.

Пожежа у Чорнобилі. Горить понад десять гектарів у районі «Факелу»/Рудого лісу: це найбільш забруднена територія. Як і у...

Опубліковано Тетяною Висоцькою 5 червня 2018 р.

Режисер ТРК «Україна» Наталка Левіна також виклала на своїй сторінці фото пожежі. У коментарях вона додала, що знімальна група швидко втікає з місця пожежі.

Прямо зараз! Я у Чорнобилі, горить Рижий ліс!!!

Опубліковано Наталкою Левіною 5 червня 2018 р.

Як пишуть очевидці, займання сталися в лісовій зоні.

«У зоні знову сезон пожеж. Знято прямо зараз із вікна АБК-1 ЧАЕС, дим йде з боку Копачів. Поки видно три вогнища в районі Рудого лісу», – пише Vladimir Gerasimov.

«Рудий ліс» – близько 202 кв. км дерев, прилеглих до Чорнобильської АЕС, які взяли на себе найбільшу частину викидів радіоактивного пилу під час вибуху реактора в 1986 році.

У Чорнобилі горить 10 га радіаційно забрудненого лісу
фото ДСНС

Оновлено: як повідомляють у Державній службі надзвичайних ситуацій (ДСНС), станом на 22.00, завдяки комплексному застосуванню авіаційних та наземних сил ситуацію вдалося втримати контрольованою, розповсюдження пожежі призупинено, а площу зменшено до 6 гектарів.

Про це заявив на брифінгу у вівторок ввечорі Голова ДСНС Микола Чечоткін.

«Завдяки комплексному застосуванню авіаційних та наземних сил ситуацію вдалося втримати контрольованою, розповсюдження пожежі призупинено, а площу пожежі зменшено з 12 до 6 гектарів», – зазначив голова ДСНС.

Водночас він додав, що гасіння пожежі ускладнювалось сильним вітром з поривами до 20 метрів на секунду.

«Наразі продовжуються заходи щодо остаточної її ліквідації. Верхової пожежі не спостерігається. Здійснюється гасіння окремих осередків тління трави, пеньків та підстилки. Основна частина сил та засобів працює на вирішальному напрямку в районі колишнього села Копачі», – повідомив Чечоткін.

Окремо голова служби підкреслив, що на місці пожежі, у Київській області та у місті Києві здійснюється посилений дозиметричний контроль. Перевищень допустимих норм у Чорнобильській зоні та за її межами не зафіксовано.

В свою чергу, очільник Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук зауважив, що радіаційний фон в зоні відчуження контролюється за допомогою автоматизованої системи контролю радіаційного стану (АСКРС) ДСП «Екоцентр» у безперервному режимі на 39 пунктах. Наразі дані цілодобово надходять до диспетчерського центру раз на 2 хвилини.

Раніше повідомлялось, що станом на 21:00, авіацією ДСНС здійснено 19 скидів (86 тонн) води, з них літаками АН-32П здійснено 7 скидів (56 тонни), вертольотом Мі-8 здійснено 12 скидів (30 тонн).

До гасіння пожежі залучено 33 одиниці техніки та 149 чол., з них від ДСНС 15 одиниць техніки та 98 чол., від ДП Чорнобильська пуща 17 одиниць техніки з них 3 трактори та 47 чол. та 2 одиниці техніки та 4 чол. транспортного відділення м. Чорнобиль, у тому числі авіація ДСНС (два літаки АН-32П та вертоліт Мі-8).

Між тим, раніше, у ДСНС повідомляли, що пожежа на даній ділянці почалася близько 10 ранку з загоряння сухої трави, а потім поширилася на лісовий масив на площу близько 10 га.

«До гасіння пожежі залучено 29 одиниць техніки та 126 чоловік, у тому числі авіація ДСНС (два літаки АН-32П та вертоліт Мі-8), з яких здійснено 10 скидів (41,5 тонн) води», – повідомила прес-служба ДСНС.

При цьому мнс-ники запевнили, що вітер на місці пожежі південно-східний, розповсюдження продуктів горіння в сторону Києва не спостерігається, а радіаційний фон перебуває у межах норми.

Водночас, за прогнозом Гідрометцентру України, вночі і вдень 6 червня у Києві та у Чорнобилі вітер буде північний, 5-10 м/сек.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло