У Харківській області знайшли велике родовище газу

У Харківській області знайшли велике родовище газу

Його запаси перевищують 2 млрд куб. м, але це в перспективі

У Харківській області знайшли велике родовище газу
фото http://ugv.com.ua

У Харківській області виявлено потенційно велике родовище газу, повідомило підприємство «Укргазвидобування».

У компанії стверджують, що «перспективні ресурси» цього родовища дуже істотні – понад 2 млрд кубометрів блакитного палива, хоча вивчені запаси поки що менші – як мінімум у десять разів.

«На етапі геологічного вивчення запаси газу родовища складають щонайменше 200 млн кубометрів, а перспективні ресурси, оцінені УкрНДІгаз, складають більше 2 млрд кубометрів», – повідомили в «Укргазвидобуванні».

У компанії наголосили, що після отримання дозволу на розробку надр у 2016 році родовище було відкрито за «рекордно короткий термін».

Як пояснили в «Укргазвидобуванні», період від видачі ліцензії до промислової розробки родовища становить зазвичай 2–4 роки. Він складається з таких етапів, як сейсмічні дослідження, розвідувальне буріння, оцінювальне буріння й експлуатаційне буріння. Тому в разі отримання нових спецдозволів на наступний приплив газу можна очікувати не раніше, ніж за 2 роки.

У 2016 році Мінприроди оголосило, що розпочато пошук можливих газових родовищ на території країни, що, як очікується, допоможе залучити в Україну закордонні інвестиції і створити сприятливий інвестклімат, а також позбутися залежності від Росії в енергетичній сфері.

Раніше українська геологічна служба повідомила, що в Закарпатті, в Рахівському районі, було виявлено «золоту жилу» – велике родовище золота.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті