mind
«Укртранснафтопродукт» змінив главу: замість одного представника Тищенка на посаду взяли іншого

«Укртранснафтопродукт» змінив главу: замість одного представника Тищенка на посаду взяли іншого

Замість Горбунова, колишнього менеджера групи «Фактор» Сергія Тищенка, підприємство очолив його заступник Аркадій Кирман, також відомий роботою в «Факторі»

«Укртранснафтопродукт» змінив главу: замість одного представника Тищенка на посаду взяли іншого
Фото Factor.com.ua

Міністерство енергетики та вугільної промисловості призначило керівником ДП «Укртранснафтопродукт» Аркадія Кирмана, повідомляє enkorr з посиланням на дані Державного реєстру юридичних осіб.

Замість Олександра Горбунова, колишнього менеджера групи «Фактор», яка належить Сергію Тищенку, «Укртранснафтопродукт» тимчасово очолив його заступник Аркадій Кирман, також відомий багаторічною роботою в «Факторі». 

Обставини звільнення Горбунова в Міненерго не розкривають. У другій половині 2016 року міністерство намагалося його звільнити, але ці спроби були заблоковані судами за позовами самого Горбунова.

Горбунов, який на той час був першим заступником Володимира Гаврилова, зайняв пост в.о. глави «Укртранснафтопродукту» 22 жовтня 2015 року після звільнення керівника.

Ще до роботи в «Укртранснафтопродукті» Горбунов працював в компанії «Фактор» на посаді директора з питань будівництва АЗС.

ДП «Укртранснафтопродукт» відоме тим, що в 2014 році, в рамках кримінальної справи проти бізнесмена Сергія Курченка підприємству були передані на зберігання і реалізацію нафтопродукти, що мають, на думку МВС, віднощення до бізнесу СЄПЕК.

Мова йде про 19 тис. тонн бензину з Херсонської перевалки, 10 тис. тонн ДП з нафтобази «Роснєфти» в Василькові і близько 80 тис. тонн нафти і нафтопродуктів, заарештованих на Одеському НПЗ. Загальна вартість експропрійованих нафтопродуктів тоді оцінювалася в 1,5 млрд грн.

Для реалізації даних обсягів «Укртранснафтопродукт» залучив фірму «УкрОйлПродукт», що входить до групи компаній «Фактор», яку було звинувачено у продажу цього палива за заниженими цінами і з відстрочкою платежу на 2 роки. У свою чергу Тищенко заявив, що інші компанії «не хотіли зв'язуватися» з нафтопродуктами Курченка щоб уникнути проблем з фіскальними органами. Він також заперечує, що «УкрОйлПродукт» купував паливо за заниженими цінами, уточнивши, що вартість нафтопродуктів визначав інститут «МАСМА».

У травні 2015 році своєму розслідуванні видання УП, посилаючись на матеріали СБУ, стверджувало, що заарештовані нафтопродукти за заниженими цінами були реалізовані компані з групи «Фактор», від чого держава недоотримала 250 млн грн.

Нагадаємо, у жовтні 2017 року під час судового процесу зі спеціальної конфіскації 97 тис. тонн так званих нафтопродуктів Курченка, ДП «Укртранснафтопродукт» стверджувало, що «УкрОйлПродукт» винний йому ще 432,9 млн грн за ці нафтопродукти.

У листопаді 2017 року, держава за рішенням суду мала отримати від продажу нафтопродуктів Курченка 102 млн грн.

Станом на 1 червня «Укртранснафтопродукт» має податковий борг в розмірі 172 млн грн

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті